(Legrand) ile yüzde 55’e varan ENERJİ tasarrufu!

Çeşitli nedenlerle hırpalanan yaşlı dünyamız için ‘sürdürülebilirlik’ çatısı altında tüm sektörler birleşiyor. İnşaat ve gayrimenkul sektörü de, yeşil binalar ve yeşil kalkınma stratejilerinden oluşan yol haritalarını çizerek, sürdürülebilir bir geleceğe katkı sağlamayı hedefliyor.

Yeşil binalarda hem ısı yalıtımın sağlanması aynı zamanda aydınlatma otomasyonun kurulmasıyla birlikte özellikle aydınlatmada benzer ürünlere oranla yüzde 55’e kadar enerji tasarrufu sağlıyor. Bu kapsamda Legrand, sürdürülebilir gelişim sürecini dış kaynaklı analiz ve değerlendirmeye sunmanın ötesinde güneş enerjisi, rüzgar ve diğer doğal verimlilikleri teknolojiyle harmanlayarak sürdürülebilir bir gelecek için çalışmalar yürütüyor.

Günümüzde çevre sorunlarının artması sebebiyle yaratılan farkındalık kapsamında artık hepimiz ‘sürdürülebilir’ kelimesine aşinayız. Doğaya saygılı teknoloji ürünlerinin insan yaşamına adaptasyonunu sağlamak, güneş enerjisi, rüzgar ve diğer doğal verimlilikleri kullanarak teknolojiyle harmanlamak, sürdürülebilirliğin temelini oluşturuyor.

bticino_nighter

Bu kapsamda tüm iş süreçlerini sürdürülebilirlik bakış açısıyla gerçekleştiren Legrand, şeffaflığı ve sağlıklı bir ortam sağlamak için sürdürülebilir gelişim süreçlerini dış kaynaklı analiz ve değerlendirmeye sunmayı kendine ilke ediniyor. Bu bakış açısıyla yeşil binalarda öngörülen altyapı çalışmalarında enerji tasarrufu sağlamak için çalışan Legrand, yeşil binalarda hem ısı yalıtımının sağlanması aynı zamanda aydınlatma otomasyonun kurulmasıyla birlikte özellikle aydınlatmada yüzde 55’e kadar enerji tasarrufu sağlayarak sürdürülebilir bir dünyaya katkı sağlıyor.

bticino_myhome

“yaklaşık yüzde 55’e varan enerji tasarrufu sağlayabiliyoruz”

Bulunduğu konum itibariyle Türkiye’nin güneş alma oranının Avrupa ülkelerine göre 1,5 kattan fazla olduğunu söyleyen Legrand Ülke Pazarlama Direktörü Özgür Sarıoğlu,  bu güçten Türkiye’nin yeteri kadar yararlanamadığını ifade etti. Sarıoğlu, “Legrand olarak aydınlatma çözümlerimizle, yeşil binaların enerji tüketimlerini en aza indirecek teknolojiye sahibiz. Sensörler gün içinde ortamın ışık seviyesini ölçerek gerekli durumlarda aydınlatmaları kapatır veya seviyesini otomatik olarak ayarlar. EN15193 standardına göre geliştirilen ürünlerimiz sayesinde, yaklaşık yüzde 55’e varan enerji tasarrufu sağlayabiliyoruz” dedi.

Aydınlatma yönetimi ürünlerinin bina verimliliği için sundukları çözümler arasında yer aldığını belirten Sarıoğlu, KNX ve SCS Bus yapısını kullanarak bir ticari yapının ve/veya yaşam alanlarının tüm aydınlatma sistemlerini kontrol edebildiklerini belirtti. Son teknolojiyi kullanarak geliştirdikleri sensörler ile gün ışığından yararlanarak gereksiz tüketimi önlediklerini belirten Legrand Ülke Pazarlama Direktörü Özgür Sarıoğlu, Isıtma/soğutma sistemlerine entegre olabilen termostatlar sayesinde ortam ısısını uygun düzeyde tutabildiklerini, böylece ciddi ısı kayıplarının önüne geçtiklerinin altını çizdi.

Picture 108