(VitrA) ile KENTİN HAYALLERİ” kitabı, Feriye’de tanıtıldı!

“VitrA ile KENTİN HAYALLERİ” kitabının tanıtımı, 19 Ocak Perşembe günü Feriye Palace’ta gerçekleştirildi. Eczacıbaşı Yapı Ürünleri Grubu Başkanı Atalay Gümrah, Başkan Yardımcıları Ali Aköz ve Deniz Aktürk Erdem’in ev sahipliğinde düzenlenen davette; mimarlardan sanatçılara, belediye başkanlarından akademisyenlere, önemli isimleri buluştu.

Adana Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Kayalar, Seferihisar Belediye Başkanı ve Citta Slow Başkanı Tunç Soyer’in yanı sıra, Abdullah Gül Üniversitesi Rektörü İhsan Sabuncuoğlu ve eşi de davette hazır bulundu. Lansmana katılan mimarlar arasında Durmuş Dilekçi, Emre Arolat, Esin ve Ahmet Tercan, Gamze Özbal, Gökhan Avcıoğlu, Hakan Helvacıoğlu, Han Tümertekin ve Kerem Erginoğlu yer aldı. Proje Koordinatörü Müge Cengizkan ve panellerin moderatörü Yekta Kopan’ın yanı sıra, panelistlerden Oyuncu Hakkı Ergök, CNN Türk ekonomi ve finans haberleri sunucusu Cem Seymen de davete katıldı.

VitrA ile Kentin Hayalleri

VitrA, 2016 yılında kentlerin hayallerine ortak oldu. Kentlerin ihtiyaç, beklenti ve hayallerine odaklanan VitrA ile Kentin Hayalleri programı, kenti kentlilerle birlikte tartışmak için kurgulandı. İzmir’den başlayıp Adana, Kayseri, Ankara ve Antalya’ya uzanan yolculukta; mimar, akademisyen ve o kente dokunmuş ünlü isimler düzenlenen etkinliklerde konuk edildi. Yekta Kopan’ın moderatörlüğünde, kentlerle ilgili hayallere ses verildi. VitrA, etkinlikleri, programla aynı adlı kitaba taşırken, mimar ve fotoğraf sanatçısı Cemal Emden de fotoğraflarıyla kentlerin hayallerine ortak oldu. Kitabın editörlüğünü, projenin koordinatörlüğünü de yürüten Müge Cengizkan üstlendi.