(MESSE STUTTGART), Türkiye’deki ortaklığının tüm hisselerini satın aldı!

Messe Stuttgart, 1 Ocak 2017’de İstanbul merkezli Türkiye’deki ortaklığının kalan hisseleri de satın aldı. Messe Stuttgart, şimdiye kadar hisselerin %60’ına sahipti. Önceki yönetici ortağı Hakan Gençoğlu’nun emekli olmasıyla Messe Stuttgart kalan %40’lık hisseyi de satın aldı.

Messe Stuttgart Başkanı Roland Bleinroth, bu adımın arkasındaki gerekçeyi şu sözlerle anlattı: “Türkiye bizim için güçlü bir pazara sahip olan önemli bir ekonomik bölge. Bu bölgenin Stuttgart’taki ticaret fuarlarımız için önemli bir kaynak pazar olmaya devam edeceğine de inanıyoruz. Bu satın alma ile uzun dönemli taahhüdümüzü ortaya koyuyoruz. Müşterilerimiz bunu çok iyi anlıyor ve takdir ediyor.” Hakan Gençoğlu danışman olarak görev alacak ve Türk fuarcılığında sahip olduğu yılların tecrübesini ve bağlantılarını paylaşmaya devam edecek.

1 Ocak’tan itibaren Messe Stuttgart Ares Fuarcılık’ın Genel Müdürü olarak Ufuk Altıntop atandı. Eylül 2015’ten bu yana Genel Müdür Yardımcısı görevini sürdüren 45 yaşındaki Altıntop, şirketteki yapı ve süreçlere zaten aşina. İşletme bölümü yüksek lisans mezunu olan yeni yöneticimiz Altıntop, Türk fuarcılık sektöründe 15 yılı aşkın süredir çalışıyor: Hanover Fairs İstanbul için 2000 yılından bu yana uluslararası satış ve pazarlamanın da aralarında olduğu farklı alanlarda çalışan Altıntop, 2005’ten 2015 yılına kadar bu şirkette Genel Müdür Yardımcısı sıfatıyla görev alıyordu.

Ufuk Altıntop
Ufuk Altıntop

Dünya genelinde aktif olan Messe Stuttgart, 50 ülkede bağlı kuruluşlar ve dış temsilciliklerinden oluşan bir ağa sahip. Sonuç olarak Stuttgart’taki ticaret fuarlarına daha fazla katılımcı ve ziyaretçi sağlamanın yanında yurt dışında da etkinlikler organize ediliyor. Messe Stuttgart, bunlara ek olarak önde gelen uluslararası ticaret fuarlarına Almanya’nın çeşitli şekillerde resmi olarak ortak katılımını da düzenli olarak organize ediyor.