“Doğal Taş Endüstrisi” Hindistan’daki Fuarda Buluşacak!

Stonemart 9. Uluslararası Doğal Taş Endüstrisi Fuarı, 2-5 Şubat 2017 tarihleri arasında Hindistan’ın Jaipur kentinde gerçekleşecek. 9 ülkeden 400’ü aşkın katılımcıyı bir araya getiren fuara, TG Ekspo Uluslararası Fuarcılık A.Ş. milli katılım organizatörlüğünde 72 Türk firması katılacak.

Doğal Taş Endüstrisi sektörünün en önemli uluslararası fuarı olan “Hindistan Stonemart 2017” 9 ülkeden 400’ü aşkın firmayı 2-5 Şubat tarihleri arasında buluşturacak. Taş endüstrisinin yurtiçi ve yurtdışı üreticilerini, ihracat ve ithalatçılarını, satın alma uzmanlarını, tüketicilerini, teknoloji sağlayıcılarını, mimar ve yapı endüstrisi profesyonellerini, üretici ve geliştiricilerini bir araya toplayacak olan fuar sektöre yön verici özelliği ile tanınıyor.

TG Ekspo Uluslararası Fuarcılık A.Ş. milli katılım organizatörlüğündeki fuara doğal taş ocakları, doğal taş ithalatçısı, ihracatçısı ve imalatçıları, distribütörleri, ilgili makine, teçhizat, teknik uzmanlık ve danışmanlık kuruluşları, taş endüstrisi derneklerinden oluşan 72 Türk firması da katılacak. Türk firmaları fuar alanında ve sonrasında, kurdukları bağlantılar aracılığıyla yeni fikir ve trendleri en hızlı şekilde öğrenebilecek ve yeni pazarlar için açılım fırsatını da yakalayacaklar.

 Yüzde 70 oranında fuar desteği alma hakkı var

Ekonomi Bakanlığı tarafından milli katılım organizasyonu izni verilen Stonemart 2017 Uluslararası Doğal Taş Endüstrisi Fuarı katılımcıları hedef ülke destekleri kapsamında 15 bin dolara kadar vergi, resim, harçlar hariç yüzde 70 oranında fuar desteği alma hakkına sahip bulunuyor. Aynı zamanda fuar Ekonomi Bakanlığı Prestijli Fuarlar Listesinde yer alıyor. Bu destek kapsamında firma başına 50 bin dolara kadar yüzde 50 oranında fuar destek alma imkânı bulunuyor. Bu kapsamda 5 firma temsilcisinin ekonomi sınıfı ulaşım gideri de vergiler hariç yüzde 50 oranında destekleniyor.


TG Ekspo Uluslararası Fuarcılık A.Ş.:
TG Ekspo 2008 yılında Think Global – Küresel Düşün mottosuyla fuarcılıkta uluslararası standartları Türkiye’ye kazandırmak amacıyla yola çıktık. Kurulduğumuz günden bu yana sektörde birçok ilki gerçekleştirerek Türk fuarcılık sektörünün gelişimine destek veren yenilikçi bir marka olduk. 

Dünyanın birçok yerindeki bireysel ya da milli katılım organizasyonu üstlendiğimiz ve Türkiye’de organize ettiğimiz fuarlarla; T.C. Ekonomi Bakanlığı’ndan uluslararası fuarların milli katılım organizasyonlarını gerçekleştirmek üzere akredite bir şirket olarak, ülke ticaretini geliştirmek amacıyla 20 yılı aşkın sektörel tecrübesi olan yönetici kadromuz ve alanında uzman ekibimiz ile müşterilerimizin her türlü ihtiyacını gözeterek doğal taş, sağlık, mobilya, inşaat, enerji gibi sektörlerde dünyanın en önemli uluslararası fuarlarının Türkiye katılımını üstlenmekte ve 5 kıtada 18 ülkede faaliyet göstermekteyiz.