MİMARLAR (İstanbulSMD)’nin Yeniyıl Kokteyli’nde Buluştu!

Fotoğraf: Sahir Uğur Eren

İstanbul Serbest Mimarlar Derneği 17 Ocak Salı akşamı, PonceBloc ve PETRA The Flooring Co.’nun ortak sponsorluğunda, Pera Palas Oteli’nde keyifli bir yılbaşı kokteyli düzenledi.

PonceBloc ve PETRA The Flooring Co. firmalarının ev sahipliğinde düzenlenen yeni yıl kokteyline, dernek üyeleri, akademisyenler, yapı firmalarının yöneticileri ile mimarlık yayıncılarından da önemli isimler katıldı. İstanbulSMD Başkanı Ertun Hızıroğlu’nun açılış konuşmasından sonra PonceBloc Yönetim Kurulu Üyesi Gökben Güven Özçiçek ve PETRA The Flooring Co. Kurucu Ortağı Özden Başıbüyük de söz alarak konuklara hoşgeldiniz dediler.

PonceBloc yeni nesil duvar bloğundan bahseden Gökben Güven Özçiçek, ardından Arkas Holding’in LA Şarapçılık tesisi ve yeni yatırımı Technogym gibi farklı faaliyet alanları konusunda konukları bilgilendirdi. PETRA The Flooring Co.’nun mimarlar için sunduğu zemin kaplaması çözümlerinden ve mimarlık kültürüne katkı sağlamayı amaçlayan faaliyetlerinden kısaca bahseden Özden Başıbüyük ise tüm konuklara barış ve huzur dolu bir yıl dileyerek konuşmasını tamamladı.

Fotoğraf: Sahir Uğur Eren
Fotoğraf: Sahir Uğur Eren

Gecenin ilerleyen dakikalarında İstanbul Serbest Mimarlar Derneği’nin iki yılda bir verdiği İstanbulSMD 2016 Mimarlığa Katkı Ödülü dernek eski başkanlarından Doğan Tekeli’ye takdim edildi. Konuşmasında ödül için teşekkürlerini ileten Tekeli, mimarlıkta gençlere yol açmanın önemini ve orada bulunmaktan dolayı duyduğu mutluluğu belirtti.

Fotoğraf: Sahir Uğur Eren
Ertun Hızıroğlu, Gökben Güven Özçiçek, Özden Başıbüyük, Doğan Tekeli. Fotoğraf: Sahir Uğur Eren

Gecenin sonuna doğru, mimarlara özel bir tasarımla hazırlanan yılbaşı pastası ise Ertun Hızıroğlu, Gökben Güven Özçiçek, Özden Başıbüyük, Doğan Tekeli ve eşi tarafından kesildi. Pasta kesimi ardından sözü alan İstanbulSMD Başkanı Ertun Hızıroğlu, tüm konukları 19 Ocak Perşembe günü gerçekleşecek olan, dernek üyelerinden 40 mimarın son yıllarda inşa edilmiş projelerinin gösterileceği “Kağıttan Yere, Yerden Duvara” sergi açılışına davet etti.

İstanbulSMD Başkanı Ertun Hızıroğlu, Gökben Güven Özçiçek, Özden Başıbüyük, Doğan Tekeli ve eşi. Fotoğraf: Sahir Uğur Eren
Ertun Hızıroğlu, Gökben Güven Özçiçek, Özden Başıbüyük, Doğan Tekeli ve eşi. Fotoğraf: Sahir Uğur Eren

Pera Palas Oteli’nde keyifli sohbetlerle ilerleyen etkinlik sonunda davetlilere, PonceBloc ve PETRA The Flooring Co. tarafından hazırlanan özel yeniyıl hediyeleriyle mutlu bir yıl dilendi.

Fotoğraf: Sahir Uğur Eren
Fotoğraf: Sahir Uğur Eren

İstanbulSMD:
Mimarların işlev ve sorumluluklarının toplum tarafından değerlendirilmesi ve anlaşılmasını sağlamayı amaçlayan İstanbul Serbest Mimarlar Derneği (İstanbul SMD), üyelerinin ve mimarlık sektörünün estetik değer, mimari eğitim, öğrenme ve uygulama düzeyini de yükseltmeyi hedefliyor. Kent ve kentli yararına “alternatif projeler” üreterek toplumun karşısına çıkmanın önemine inanan İstanbul Serbest Mimarlar Derneği, mimari faaliyetlerin yanı sıra, mimarlık öğrencilerine ve topluma katkı sağlayan önemli projelere destek veriyor.

Detaylı bilgi için; www.ismd.org.tr 

PETRA The Flooring Co.:
PETRA The Flooring Co, tüm teknik özellikler ve çevreye saygı konusunda dünyanın en kaliteli zemin malzemelerini sayısız ihtiyaca uygun renk ve desenle müşterilerine 20 seneyi aşkın süredir sunuyor. Zemin kaplama malzemeleri sektörünün lider kuruluşlarından biri olan PETRA The Flooring Co. kurulduğu 1993 yılından bu yana hızla artan pazar payına ilaveten üstün kalite ve hizmet anlayışı ile kendine sektörde sağlam bir yer edindi.
PETRA The Flooring Co., temel firma prensiplerinden biri olarak her zaman bünyesinde çevreye ve insana faydalı ürünler barındırmayı benimsiyor. İyi tasarımları sürdürülebilir yaklaşımlarla desteklemeyi amaç edinen PETRA, ürün gamında bulunan tüm zemin malzemeleri ile müşteriye sağladığı ekonomik değerlerin ve uzun kullanım ömrünün yanı sıra LEED, BREEAM vb. yeşil bina sertifikalarında en yüksek puanların alınabilmesini sağlıyor.
Kendi ürün grubunda alınabilecek tüm çevre ve kalite sertifikalarına sahip olan PETRA The Flooring Co. Ürünleri ve çevrecilik ilkesini benimseyen yönetimiyle dünyanın en sağduyulu üreticilerini PETRA şapkası altında bir araya getirmiştir. Buna göre PETRA, dünyanın önde gelen üreticilerinden İngiliz menşeili Milliken karo ve rulo halıları, İngiliz menşeili Designflooring lüks vinil zeminleri, Arjantin menşeili Indelval kauçuk zemin ürünleri, ve Amerikan menşeili IdeaPaint yazılabilir duvar boyasının Türkiye’deki genel yetkilisidir.

Detaylı bilgi için; www.petratr.com

PonceBloc:
PonceBloc, acentecilik, armatörlük, entegre lojistik hizmetleri ve liman işletmeciliği gibi ana iş kollarının yanı sıra farklı sektörlerde de faaliyet gösteren Arkas’ ın inşaat malzeme sektöründeki iştirakidir. 64 şirketi bünyesinde barındıran  Arkas’ ın faaliyet gösterdiği sektörlerdeki yenilikçi ve öncü kimliğinde uygun olarak PonceBloc, Türkiye’ nin yeni nesil, çevre dostu hafif yapı elemanı olmaya aday. PonceBloc duvar malzemesi olarak kullanılmasının yanı sıra asmolen şekliyle de döşemeler için hem hafif hem de yanmaz bir alternatif.
Ponzadan üretilen PonceBloc, hafif, çevreci, yüzde yüz geri dönüştürülebilir, doğal bir ürün. Üstün ısı ve ses yalıtım performansına sahip PonceBloc, kolay uygulama imkanı ve uzun yapı ömrü ile de dikkat çekiyor.

Detaylı bilgi için; www.poncebloc.com.tr