(Tuna), İSMOB’dan ÜÇ ödülle döndü!

Kaliteli mobilya üretimini fark yaratan tasarımlarla sunan Tuna Ev ve Tuna Ofis, dünyanın üçüncü en büyük mobilya fuarı olan İSMOB’da yeni ürünlerini sergiledi. Tuna Ev, fuar bünyesinde düzenlenen tasarım yarışmasında Flame TV Serisi, Sakura Yemek Odası ve Cante Yatak Odası ile üç ödül kazandı. Tuna Ofis’in yeni ürünleri ise, verimliliği artırmaya yönelik sistemleri, ergonomik yapıları ve şık tasarımlarıyla sektör temsilcileri ve ziyaretçilerden büyük beğeni topladı.

Mobilya üretiminde kaliteyi moda ve tasarımla buluşturan Tuna Ev ve Tuna Ofis, 10 – 15 Ocak tarihlerinde TÜYAP’ta düzenlenen dünyanın üçüncü en büyük mobilya fuarı olan İSMOB’a katıldı. Yurt içinden ve yurt dışından tasarımcılarla çalışan Tuna, ev ve ofisteki yeni ürünlerini de ilk kez fuarda sergiledi.

1484722431_tuna_ev_ismob_2017__4_

Tuna Ev’den ödüllü tasarımlar

Fuar bünyesinde düzenlenen ve her yıl birçok markanın en özel ürünleri ile katıldığı İSMOB Tasarım Yarışması’nda, Tuna Ev üç ödül kazandı. 44 firmanın 155 ürünle yer aldığı yarışmada; yemek odası, oturma – dinlenme, genç odası, yatak odası, uyku, tamamlayıcı mobilya ve aksesuarlar, en iyi stant olmak üzere yedi kategoride değerlendirme yapıldı. Tuna Ev, dört kategoride aday olduğu yarışmadan üç ödülle dönerek, en fazla kategoride ödül alan firmalardan biri oldu.

En İyi Tamamlayıcı Ürün kategorisinde ödül alan Flame TV Serisi, modüllerin alana ve ihtiyaca göre bir araya getirilmesiyle kurgulanıyor. Flame, fonksiyonelliğinin yanı sıra soğuk mavi, yeşil, kiremit rengi seçenekleriyle de dikkat çekiyor. Geometrik formdaki sıra dışı ayaklarının cam tablayla sergilendiği masası, üst bölümünde mermer kullanılan büfesiyle bulunduğu alana ferahlık, hareket ve netlik kazandıran Sakura ise, En İyi Yemek Odası Takımı kategorisinde ödüllendirildi. İçerisinde ışıklandırma bulunan dolabı, metal, ahşap ve kaplamanın bir arada kullanıldığı yatağıyla romantik bir etki yaratan Cante de,  En İyi Yatak Odası Takımı kategorisinde ödüle layık görüldü.

1484722398_tuna_ev_ismob_2017__3_

Evlerde takım algısı değişiyor

Yeni koleksiyonlarında klasik takım anlayışının dışına çıkan Tuna Ev, birbirinden farklı ama uyumlu parçaları kombinleme imkanı sunuyor. Metalin şıklığını, ahşabın sıcaklığını, bronzun ışıltısını yansıtan ürünler, kumaşlardaki özel dokuları, heykel formundaki ayak tasarımları ve füzyon tekniğiyle üretilen cam kullanımıyla da evleri mutluluk alanlarına dönüştürüyor.

1484722371_tuna_ev_ismob_2017__1_

Ofiste ergonomi ve verimlilik önem kazanıyor

Modern çalışma hayatının tüm beklentilerini karşılayan Tuna Ofis, yeni ürünlerinde ergonomi, verimlilik ve açık ofislerde bireylere özel alan yaratılması konularına öncelik veriyor. Metal, ahşap ve renkli kumaş kullanılan ürünlerle ofislerde sıcak bir ortam oluşturuluyor. Hareketli masalar ve akustik etki yaratan ürünler de, çalışanların sağlığını korurken verimliliğini artırıyor.

Ofis mobilyaları sektöründe yabancı ortaklı tek kuruluş olan Tuna’nın, İsviçre’nin köklü şirketlerinden Girsberger ile ürettiği yeni koltuk modelleri de İSMOB’da sergilendi. Farklı ayak seçenekleriyle değişik mekanlarda kullanılma özelliğine sahip modeller, akustik etkili tasarımlar ve minimum fonksiyonla maksimum ergonomi ve konfor sağlayan ürünler, özellikle uzun saatlerini masa başında geçiren fuar ziyaretçileri tarafından büyük ilgi gördü.

1484722331_tuna_ev_ismob_2017__13_


Tuna Ev:
1970 yılında kurulan Tuna Ofis, mobilya sektöründeki deneyimini ev mobilyasına aktararak 2002 yılında Tuna Ev’i kurdu. Tuna Ev, “Bugünün ev yaşamı, bugünün tasarımı” mottosuyla ev mobilyaları sektöründe hizmet veriyor. Tuna Ev, üretimlerini Silivri-Kınalı’da toplam 55 bin metrekare kapalı alanda faaliyet gösteren entegre bir tesiste gerçekleştiriyor. En yeni teknolojilerin kullanıldığı bu modern tesiste ahşap üretim hattı, metal üretim hattı, toz boya tesisi, sofa ve koltukların üretildiği döşeme hatları, cilahane bölümleri yer alıyor. Müşterilerine fabrikasyon üretimi butik bir şekilde sunan Tuna Ev, bugün İstanbul’daki Masko, Modoko ve Silivri mağazalarının yanı sıra Riyad’da bulunan showroom’u ile yurt dışında da hizmet veriyor.

Tuna Ofis:
“Bugünün ofis yaşamı, bugünün tasarımı” mottosuyla fark yaratan tasarımlar sunan Tuna Ofis, 1970 yılında Tuna Çelik markasıyla İstanbul’da kuruldu. 1982 yılında şirketin ulusal bir marka olma kararının bir yansıması olarak Ankara’daki ilk showroom hizmete girdi. Türkiye’de ofis mobilyaları sektöründe tek yabancı ortaklı kuruluş olan Tuna Ofis, 1992 yılında İsviçre’nin en köklü şirketlerinden Girsberger Holding AG ile ortaklığa giderek ofis koltuğu üretimine başladı. Bugün Tuna Girsberger, yılda yaklaşık 70 bin adet koltuk üretiyor.

Tuna Ofis’in Silivri-Kınalı’da bulunan ve toplam 55 bin metrekare kapalı alanda faaliyet gösteren üretim tesislerinde ahşap ve metal üretim hattı, toz boya tesisi, sofa ve koltukların üretildiği döşeme hatları, cilahane bölümleri bulunuyor. Tesisin metal bölümü yılda 120 bin adet işlenmiş parça, ahşap bölümü ise 900 bin metrekare ahşap işleme kapasitesine sahip. Modern cila tesislerinde ise elektrostatik toz boya hattında 180 bin metreküp alüminyum, sac işleme ve arıtma yapılıyor. Tuna Ofis, bugün İstanbul Altunizade, Silivri’nin yanı sıra İzmir ve Riyad’da bulunan showroom’larıyla hizmet veriyor.