(GROHE)’den günlük yaşamı kolaylaştıran teknoloji…

Teknoloji, banyo ve mutfaklarda da alışkanlıkları değiştiriyor. Fonksiyonellik, tasarruf ve kullanım kolaylığı sağlayan teknolojik banyoların öncüsü olan GROHE’nin ürünleri ile duş alırken müzik dinlemek, armatürleri tek bir dokunuşla ve uzaktan kontrol etmek ya da şebeke suyundan soda üretmek mümkün. 

Dünyanın önde gelen sıhhi tesisat üreticisi GROHE, günlük banyo ve mutfak kullanım alışkanlıklarının teknoloji ile şekillenmesine katkıda bulunuyor. Bu değişimin en görünür olduğu noktalardan biri, kablosuz teknolojinin bataryalarla birleşmesi sayesinde hayatımıza giren dijital kumandalar. GROHE’nin F-Digital ürünleri su akışını uzaktan başlatmayı, durdurmayı, sıcaklığı ayarlamayı ya da farklı duşlar arasında tek dokunuşla geçiş yapmayı mümkün kılıyor.

Bataryada “eller serbest” dönemi

Pek çok kişi, yemek yaparken, bulaşık yıkarken, temizlik yaparken bataryaya dokunmadan ve etrafı kirletmeden suyu açmak ya da kapatmak için büyük çaba harcar. GROHE’nin yeni ayak-kontrollü bataryaları mutfakta işlerini kolaylaştırmak ve zamandan tasarruf etmek için önemli bir fırsat sağlıyor. Bataryayı açıp kapatmak için ayakla ilgili noktaya küçük bir dokunuş yeterli. Böylece hem eller serbest kalıyor hem de batarya üzerinde iz oluşması engelleniyor.İnovasyon ile yeni kullanım alışkanlıkları

İnovatif ürünleriyle yeni kullanım alışkanlıkları yaratan GROHE, müzik dinleyerek duş yapmak isteyenlere suya dayanıklı Aquatunes kablosuz duş hoparlörünü, şebeke suyunu ekstra bir cihaz kullanmadan soda haline getirmek isteyenlere de GROHE Blue® Chilled & Sparkling bataryayı sunuyor. Akıllı teknolojiler ile donatılmış klozet sistemi Sensia® Arena ise kişisel hijyen ve sağlıkta yeni bir döneme işaret ediyor.


GROHE Hakkında:

GROHE dünyanın önde gelen sıhhi tesisat donanımları sağlayıcısıdır. GROHE Group, global GROHE markası kalite, teknoloji ve tasarımın yanı sıra “Pure Freude an Wasser” felsefesini sunmayı amaçlayan sorumluluktan oluşan marka değerlerinden güç almaktadır.

GROHE’nin dünya çapında 6.000 civarında çalışanı bulunmaktadır. GROHE’nin Almanya’daki çalışan sayısı yaklaşık olarak 2.400’dür. GROHE, Almanya’daki üç üretim tesisinin yanı sıra, diğer pazarlarda da birçok tesise sahip. GROHE, banyo ve mutfak ürünleri portfolyosuyla, 2014 yılında 1,2 milyar Avro tutarında konsolide satış rakamına ulaşmıştır.

Ocak 2014’te LIXIL Group ve Japon Kalkınma Bankası tarafından satın alınan GROHE Group halen satışlarının yüzde 85’ini Almanya dışında gerçekleştirmektedir.

LIXIL Group, inşaat malzemeleri ve ev teçhizatları sektörlerinde küresel bir liderdir. Nisan 2015’ten tarihinden itibaren geçerli olmak üzere LIXIL Group’un global sıhhi tesisat ürünleri iş kolu yeni LIXIL Su Teknolojisi Grubu (LWTG) iş birimine entegre edilecektir. GROHE, LWTG içinde bağımsızlığını sürdürecektir.