(Bocchi): Banyolarda Rüzgar İTALYADAN Esiyor!

Hızla değişen dünyada gelişen farklı alışkanlıklar ve zevkler, banyolarda da kendisini gösteriyor. ‘’IL BAGNO PER TUTTI’’ (herkes için banyo) mottosuyla yola çıkan Bocchi; bu gelişmeleri ve trendleri yakından takip ederek, yeni yaşam tarzlarını benimseyip, renkli tasarımlarla ileri teknolojiyi birleştiriyor ve banyonuzun atmosferini değiştiriyor. Ünlü İtalyan tasarımcılar Claudia Danelon ve Federico Meroni tarafından Bocchi için tasarlanan Etna ve Fenice; şık, modern ve fonksiyonel çizgileri göz alıcı mekanlarla buluşturuyor.

Etna Serisi

Yıllardır seramiği aşkla şekillendirip farklı bir ruha büründüren Bocchi; hayatın pozitif enerjisini Etna’nın estetik tasarımıyla yeniden yorumlayarak birbirinden farklı banyolara mutluluğu yansıtıyor. ‘’İlk görüşte aşk’’ etkisi yaratmak amacı ile tasarlanan Etna serisi, hayatındaki farklılıkları banyosuna da yansıtmak isteyenler için ideal bir seçenek. 18 farklı renk seçeneği ve her mekana uyabilen ölçüleriyle birbirinden farklı banyolar yaratmanıza olanak sağlayan Etna serisi, suyun yumuşak dokunuşunu banyosunda hissetmek isteyenlerin tercihi oluyor.

Fenice Serisi

Banyoları birer yaşam alanı olarak tasarlayan Bocchi, seramiğin gücünü suyun akışkanlığı ile buluşturarak banyolara tarzını yansıtmak isteyenlere ideal bir çözüm önerisi sunuyor. Bocchi’nin Fenice serisi, anka kuşundan ilham alınarak tasarlandı.  Yunan mitolojisinde, anka kuşu (İtalyanca “Fenice”) öleceği zaman, bir tür ateş olup kendi kendini yakan ve kendi küllerinden yeniden doğan, ölümsüz bir kuş. Seriye Fenice ismi de; ikonik ve zamansız tarzı ile geleneksel vitrifiye tasarımlarının küllerinden doğan yenilikçi formu nedeniyle verildi.

Bocchi Teknolojisi ile Gelen Temizlik

Hijyen konusunda bilinenlerin çok üstünde bir anlayışla kullanıcılarının karşısına çıkan Bocchi; kirlenmelere ve mikrop oluşumlarına karşı yepyeni bir teknoloji sunuyor. Türkiye’de bir ilk olan sıfır pürüz teknolojisi, sırlı porselenlerin kir ile temas eden yüzeylerindeki lekeleri ve kireçlenmeleri en aza indiriyor. Clean Plus+ teknolojisi ise banyolarda temizliği kolay hale getirirken maksimum düzeyde hijyen sağlıyor. Evler ve genel kullanım alanlarındaki lavabolara ve klozetlere uygulanacak bu teknoloji ile Bocchi, hem daha şık ve temiz, hem de daha sağlıklı banyolar sunuyor. Bocchi, küresel ısınmanın beraberinde getirdiği kullanılabilir su kaynaklarının azalması sorunuyla mücadeleye katkı sağlamak için “Çevre Dostu Klozet”i ile de 4 kişilik bir ailenin yılda tam 30.000 litreden fazla su tasarruf etmesine katkıda bulunuyor.


Bocchi Hakkında

Köklü bir İtalyan firması olan Bocchi, 66 yıllık deneyimi ile banyo ürünleri sektörünün öncü kuruluşlarındandır. Kuruluş yılı olan 1950’den günümüze, aynı bakış açısı ile yaratıcı, yenilikçi ve insana değer veren bir kuruluş olan Bocchi ürün gamında yer alan, seramik banyo ürünleri, banyo mobilyaları ve aksesuarları, banyo armatürleri, küvet ve duş kabinleri, gömme rezervuar sistemleri ve Care&Comfort adını verdiği yaşlı ve bedensel engelli kullanıcılara uygun olarak tasarlanmış özel ürün grupları ile Türkiye, İtalya, Amerika, İngiltere ve Rusya ofisleri aracılığıyla dünya genelinde geniş bir kullanıcı ağına hitap etmektedir.