(KNAUF) Rauf Usta ile Mantolama Öğretiyor!

Yapı sektörünün ihtiyacı olan çok sayıda ürünü portföyünde barındıran Knauf mantolama ürünlerini son tüketiciye Rauf Usta ile tanıtıyor.

Bugüne değin profesyonellere yönelik tanıtım yaptıklarını, ancak Rauf Usta karakteriyle son tüketiciye ulaşmak istediklerini belirten Knauf Satış Müdürü Erdil Dinçer, “Türkiye’de yaklaşık 20 milyon konut var ve bu konutların yüzde 80’i mantolanmamış durumda. Böyle büyük bir pazarda doğru ürünleri doğru uygulamalarla tüketicilere sunuyoruz. Rauf Usta karakteri de bu düşünceyle yaratıldı.”

İki ay önce yaratılan Rauf Usta karakteri Yapı Fuarı’nda ilgi odağı haline gelirken yeni ürünlerin tanıtımına da katkı sağlıyor.

Dinçer, fuarda “Mantolamada taş gibi cepheler” sloganı ile yeni ürünleri Sandstone-Design’i tanıttıklarını, mantolama üzerine doğal taş uygulaması olan bu ürünün metrekare başına 4 kilo ağırlığı olan hafif, esnek ve estetik bir malzeme olduğunu dile getirdi.


Rauf Usta Kimdir?

Rauf Usta’nın babası 1962 yılında boyaları dökülen yataklı bir trenle Almanya’ya göç etti. Rauf Usta 1978 yılında işte bu evde dünyaya geldi. Babasının bitmek bilmeyen tamirlerine zevkle ve heyecanla yardım ederek ilk çıraklık deneyimlerini yaşadı. Rauf Usta 15 yaşına geldiğinde yalıtım konusunda mesleki eğitim almaya başladı. 18 yaşına geldiğinde artık dürüstlüğü ve verdiği hizmetin kalitesiyle aranan bir kalfa olmuştu. Bu dönemde eğitimine devam etti, hem de birçok binanın yalıtılmasında görev aldı. Rauf Usta bu eğitimlerle yetinmeyerek Almanya’da mantolama denince en önde gelen firmalardan biri olan Knauf’un verdiği eğitimlere katıldı ve becerilerini iyice derinleştirdi. Kalfalığını tamamlayıp şehirdeki mimarların ve müteahhitlerin talep ettiği bir usta olduğundaysa sadece 20 yaşındaydı. Ustalık belgesini alır almaz çocukluk aşkı, örgülü saçlı, badem gözlü Suzanna ile evlendi.

Rauf Usta, geçtiğimiz yıllarda Türkiye’ye yerleşmeye karar verdi. Bugünlerde yapıda enerji performansı kavramını tüm ülkeye anlatmak için Türkiye’yi dolaşıyor. Gittiği her yerde enerji maliyetlerini düşüren ustalığını sergiliyor. Rauf Usta yapılarda elde edilen enerji verimliliği ile işletme giderlerini düşürüyor ve bina ömrü ömrünü uzatarak binaların değerini artırıyor. Rauf Usta’nın hizmet verdiği insanlar, evlerinde yaşadıkları konforun tadını çıkarıyor.