(Schindler) Türkiye’nin Genel Müdürü Zafer Kabadayı oldu…

Dünyanın önde gelen asansör ve yürüyen merdiven firmalarından Schindler Türkiye’nin Genel Müdürlüğü’ne, 2012 yılından bu yana farklı operasyonlarda Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapan Zafer Kabadayı atandı.

Dünya çapında hemen her yapı tipi için asansör ve yürüyen merdiven tasarımı, satışı, montajı ve bakımı yapan Schindler Türkiye, Genel Müdürlük görevine tecrübeli bir ismi atadı. Firmada 2012 yılından bu yana farklı departmanlarda Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapan Zafer Kabadayı, bundan böyle görevine Schindler Türkiye Genel Müdürü olarak devam edecek.

Schindler Türkiye’nin farklı operasyonlarında çalışmalarda bulunan Zafer Kabadayı,yeni göreviyle ilgili olarak şunları söyledi: “Schindler, kurulduğu günden bu yana dünyanın önde gelen asansör, yürüyen merdiven ve yürüyen bant üreticilerinden biri olarak sektördeki öncü varlığını sürdürmeye devam ediyor. Her gün 1 milyardan fazla insan Schindler ürünleriyle güven ve konforla yolculuk ediyor. Türkiye’nin ISO 9001 belgesine sahip ilk asansör ve yürüyen merdiven firması olarak hedefimiz Schindler’i müşterilerimizin “ilk tercihi” yapma vizyonumuzu devam ettirmek.”

Liseyi Kadıköy Anadolu Lisesi’nde tamamlayan Zafer Kabadayı, İstanbul Teknik Üniversitesi Makina Mühendisliği Bölümü’nden 2000 yılında mezun oldu. Aynı yıl Proje Mühendisi olarak başladığı Honeywell şirketinde 2009-2012 yılları arasında Ülke Servis Müdürü olarak görev yaptı. Ardından 2012 yılında Schindler Türkiye’ye geçen Kabadayı, sırasıyla Bakım, Saha Operasyonları ile Satış ve Montaj departmanlarında Genel Müdür Yardımcılığı görevini üstlendi.

2012 yılından bu yana şirkette farklı departmanlarda Genel Müdür Yardımcılığı yapan Kabadayı, 1 Nisan 2016 tarihinden itibaren dünyanın önde gelen asansör ve yürüyen merdiven firmalarından Schindler Türkiye’ye Genel Müdür olarak atandı.

Zafer Kabadayı
Zafer Kabadayı

 

Schindler Grup Hakkında:

1874 yılında İsviçre’de kurulan Schindler Grup, asansör ve yürüyen merdiven alanında lider global bir tedarikçidir. Vizyonu “ilk tercih olmak” olan Schindler’in erişim çözümleri her gün tüm dünyada bir milyar insan taşımaktadır. Şirketin başarısının arkasında 100′den fazla ülkedeki 56.000’den fazla çalışan bulunmaktadır.

Schindler’in Türkiye’deki ilk varlığı 1892 yılında Pera Palas Oteli’ne ve sonrasında 1937 yılında da Atatürk için Dolmabahçe Sarayı’na montajları yapılan asansörler ile başlamıştır. 1947 yılından itibaren ise Türkeli Asansör olarak faaliyetine başlayan firma, 1992 yılından bu yana %100 İsviçre sermayeli Schindler Türkeli Asansör Sanayi A.Ş. olarak faaliyetlerini sürdürmektedir. İstanbul Avrupa ve Anadolu bölgeleri başta olmak üzere Ankara, İzmir, Antalya, Adana ve Bursa’da bölge ofisleri ve Trabzon ve Samsun’da temsilcilikleri bulunan firma 2014 yılında da Gebze’de tam donanımlı bir eğitim merkezi açmıştır.

Türkiye’nin ISO 9001 belgesine sahip ilk asansör ve yürüyen merdiven firması olan Schindler Türkiye; kuruluşundan bu yana; alışveriş merkezlerinden havalimanlarına, hidroelektrik santrallerinden ulaşım projelerine, hastanelere, konutlara ve iş merkezlerine kadar sayısız projeye imza atmıştır.