(GROHE Türkiye) ve Arkitera Mimarlık Merkezi İşbirliğinde “Mimarlar İşlerini Anlatıyor” GL!C Buluşmalarının İlki Düzenlendi!

Dört etkinlikten oluşan seminerler dizisinin ilki gerçekleşirken 20 mimar işlerini anlattı ve seminerlerin görüntüleri 10 dakikalık videolarla sosyal medya hesaplarından paylaşıldı.

Dünyanın önde gelen sıhhi tesisat üreticisi GROHE Türkiye ve Arkitera Mimarlık Merkezi işbirliğinde mimarlara yönelik GL!C (GROHE Live!Center) Buluşmaları’nın ilki düzenlendi. 29 Mart Salı günü ilk ayağı gerçekleşecek olan seminer serisinin teması ise “Su” oldu. # Dünya Su Günü’nün hemen ertesinde yapılan etkinlikte, suyun baskın bir mimari öğe olarak kullanıldığı, suyun etrafında şekillenen güncel projeler izleyicilere aktarıldı.

Sıhhi tesisat sektöründe kalite, tasarım, teknoloji ve işlevselliği öne çıkaran ürünleriyle mimarlara geniş seçenekler sunan GROHE ile, mimarlığın Türkiye’de nitelikli bir şekilde uygulanabilmesi için çalışmalarını sürdüren Arkitera Mimarlık Merkezi’nin gerçekleştireceği seminerler dizisine 20 mimar katılım gösterdi.


 

Arkitera Mimarlık Merkezi Hakkında

Arkitera Mimarlık Merkezi, mimarlığın Türkiye’de nitelikli bir şekilde uygulanabilmesi ve mimari kalitenin çağdaş ülkeler seviyesine gelmesi için çalışmalarını sürdüren bağımsız bir mimarlık merkezidir. Dünyanın pek çok kentinde devletin ve yerel yönetimlerin desteklediği ya da STK olarak çeşitli fonlarla varlıklarını sürdüren mimarlık merkezlerine göre farklı bir yapıya sahip olan Arkitera Mimarlık Merkezi, hiçbir kuruma bağlı olmadan çalışmalarını sürdürmektedir. Merkezin tüm etkinlikleri, Türkiye mimarlık ortamının ihtiyaçları ve imkanları göz önünde tutularak planlanmaktadır.1458551111_arkitera_logo

GROHE hakkında

GROHE dünyanın önde gelen sıhhi tesisat donanımları sağlayıcısıdır.GROHE Group, global GROHE markası kalite, teknoloji ve tasarımın yanı sıra “Pure Freude an Wasser” felsefesini sunmayı amaçlayan sorumluluktan oluşan marka değerlerinden güç almaktadır.

GROHE’nin dünya çapında 6.000 civarında çalışanı bulunmaktadır. GROHE’nin Almanya’daki çalışan sayısı yaklaşık olarak 2.400’dür. GROHE, Almanya’daki üç üretim tesisinin yanı sıra, diğer pazarlarda da birçok tesise sahip. GROHE, banyo ve mutfak ürünleri portfolyosuyla, 2014 yılında 1,2 milyar Avro tutarında konsolide satış rakamına ulaşmıştır.

Ocak 2014’te LIXIL Group ve Japon Kalkınma Bankası tarafından satın alınan GROHE Group halen satışlarının yüzde 85’ini Almanya dışında gerçekleştirmektedir

LIXIL Group, inşaat malzemeleri ve ev teçhizatları sektörlerinde küresel bir liderdir. Nisan 2015’ten tarihinden itibaren geçerli olmak üzere LIXIL Group’un global sıhhi tesisat ürünleri iş kolu yeni LIXIL Su Teknolojisi Grubu (LWTG) iş birimine entegre edilecektir. GROHE, LWTG içinde bağımsızlığını sürdürecektir.