ÇEİS 28. Olağan Genel Kurulu 17 Şubat 2016 tarihinde ÇEİS Merkez Binasında yapıldı.

Genel Kurulun Divan Başkanlığı’na Celalettin ÇAĞLAR (OYAK Otomotiv ve Çimento Grubu Yönetim Kurulu Başkanı), Genel Kurul Divan Başkan Vekilliği’ne Nevra ÖZHATAY (Çimsa Çimento Sanayii ve Tic. A.Ş. Genel Müdürü) ve Genel Kurul Divan Katipliği’ne İsmail GÜMÜŞDERE (Çimentaş İzmir Çimento Fabrikası Trakya Şubesi Fabrika Müdürü) oy birliği ile seçildiler. 

ÇEİS Yönetim Kurulu Başkanı Tufan ÜNAL açılış konuşmasında, As Çimento San. ve Tic. A.Ş, Medcem Madencilik ve Yapı Mlz. San. ve Tic. A.Ş. ve Traçim Çimento Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin, ÇEİS’in yeni üyeleri olduklarını; Çimento Ailesinin biraz daha büyüdüğünü ve bundan memnuniyet duyduklarını belirterek sözlerine başladı. 27 Ocak 2016 tarihinde ÇEİS ile T. Çimse-İş Sendikası arasında yaklaşık 6.700 çalışanı kapsayan yeni dönem grup toplu iş sözleşmesinin imzalandığını belirterek sözlerine devam eden ÜNAL; asgari ücret artışının getirdiği yük ile oluşan zorlu müzakere ortamında görüşmelerin 40 gün gibi kısa bir sürede tamamlandığını ve bunun büyük başarı olduğunu ayrıca ifade etti.

Toplantı gündemine geçilmeden önce Prof. Dr. Kerem ALKİN tarafından Genel Kurul Üyelerine, “Güncel Ekonomik Gelişmelerin Çimento Sektörüne Etkilerinin Değerlendirilmesi” başlıklı bir sunum gerçekleştirildi. Dünya Ekonomisinin 2016 yılı beklentilerine de değinen Prof. Dr. ALKİN; Türk ekonomisinin sıcak gündemini de değerlendirdi.

Söz konusu sunumun ardından Tufan ÜNAL, Genel Kurulun verimli geçmesini dileyerek, sözü Divan Başkanına bıraktı.

Gündemin 3. maddesi kapsamında ÇEİS’in 2013-2015 dönemi faaliyetleri hakkında ÇEİS Genel Sekreteri Dr. H. Serdar ŞARDAN tarafından Genel Kurula bilgi sunuldu.

Toplantıda 2013-2015 dönemi Yönetim ve Denetleme Kurulu faaliyetleri onaylanarak Kurullar ibra edildi. 2016-2018 dönemi Bütçe Tasarısı oy birliği ile kabul edildi ve yeni Yönetim ve Denetleme Kurulu Üyelerinin seçimine geçildi.1455787033__DSC0126

Yapılan seçimlerin ardından, ÇEİS Yönetim Kurulu aşağıdaki Üyelerden oluşmuştur;

ÇEİS YÖNETİM KURULU

 

Tufan ÜNAL

Batıçim Batı Anadolu Çimento San. T.A.Ş.
 

Cem SAK

Yurt Çimento San. ve Tic. A.Ş.
 

Tevfik BİLGİN

Nuh Çimento Sanayii A.Ş.
 

Neslihan DEMİREL

Göltaş Göller Bölgesi Çimento San. Tic. A..Ş.
Kemal DOĞANSEL  

Oyak Adana Çimento Sanayii T.A.Ş.

 

 

Mehmet HACIKAMİLOĞLU

Akçansa Çimento Sanayi ve Ticaret A.Ş.

 

 

Nihat ÖZDEMİR

Limak Çimento San. ve Ticaret A.Ş.

 

 

Ali İhsan ÖZGÜRMAN

Çimentaş İzmir Çimento Fab. T.A.Ş.

 

 

Lütfü YÜCELİK

Aşkale Çimento San. T.A.Ş.

 

1455787025__DSC0094

Toplantı bitiminde, iş sağlığı ve güvenliği konusunda 2014 yılında ÇEİS Üyeleri arasında en iyi performans gösteren Çimsa Çimento San. ve T.A.Ş. Niğde Fabrikası, Afyon Çimento San. ve T.A.Ş. ve Akçansa Çimento San. ve Tic. A.Ş. Ladik Fabrikası’na  “Çimento Sektörü 2014 yılı İş Sağlığı ve Güvenliği Performans Ödülleri” takdim edilirken, Votorantim Çorum Fabrikası’na “En Uzun Süre Gün Kayıplı Kaza Yaşanmadan Çalışan Fabrika” ödülü takdim edilmiştir.