DÜNYA PAZARLARI UNICERADA BULUŞUYOR: 23-27 Şubat 2016

28 yıldır başarı çizgisini artırarak devam eden, sektör ekonomisinin önemli aktörü UNICERA Uluslararası Seramik Banyo Mutfak Fuarı, tasarım, inovasyon ve fonksiyonelliği içerisinde barındıran ürünlerini ziyaretçileriyle buluşturuyor.

Sektöründe dünyanın vitrini konumundaki UNICERA, 28 yıldır ulusal ve uluslararası alanda artan ticaret gücü, tüketiciye sunduğu çözümleri, onlarca yeni serisi, lansman ürünleri ve her yıl yenilenen yüzü ile yolundan sapmadan büyüyor. Gelişen teknolojileri yakından takip eden ve sürekli yenilenen, ünlü tasarımcıların imzalarını taşıyan, hijyeni ve enerji tasarrufunu ön planda tutan ürün portföyü ile bu yılda başarısını katlayarak sürdürmeye devam edecek.

UNICERA bu yıl Türkiye dışında; Almanya, Amerika, Bulgaristan, Çin, Fransa, Hindistan, İngiltere, İspanya, İtalya, Portekiz ve Sırbistan’dan 237 farklı markayı bünyesinde barındıran 371 firmayı, 11 salon 98.000 m2 kapalı sergileme alanında 70.000’in üzerindeki nitelikli ziyaretçisi ile tek çatı altında buluşturarak sektörün en önemli ticaret ağı olduğunu bir kez daha kanıtlayacak.

Türkiye’nin en büyük fuar ve kongre merkezi Tüyap’ta gerçekleşecek olan UNICERA; küresel pazarda gelişecek işbirliklerinin yanı sıra etkinlikleri ve sergileri ile bu yıla da damgasını vuracak.

UNICERA Profesyonellerin İlk Tercihi

28 yıldır güçlü duruşuyla Türkiye’de tek olan ve dünyanın önemli fuarları arasında yer alan UNICERA; seçkin markaların, mimar, iç mimar, dekoratör ve inşaat mühendislerinin her zaman ilk tercihi…

Türkiye’nin ve dünyanın hemen hemen her yerinde yürütülen tanıtım çalışmaları ile hazırlıklara son hız devam eden fuar; yurtiçinde Trabzon, Rize, Kayseri, Konya gibi inşaat potansiyeli yüksek illerinde faaliyet gösteren mimar, içmimar, inşaat mühendisi ve proje firmaları gibi sektör profesyonellerinden oluşan alım heyetlerini katılımcılarla buluşturmaya hazır.

Uluslararası arenada yapılan tanıtım çalışmaları ile ilk hedef; fuarın gelişmesine katkı sağlamak, katılımcıların ihracat kapasitelerini arttırmak ve yeni potansiyeller yaratmak. UNICERA, bu konuda da ABD, Almanya, Arnavutluk, BAE, Belçika, Bosna Hersek, Danimarka, Estonya, Etiyopya, Fas, Finlandiya, Hırvatistan, Irak, İtalya, Kuveyt, Letonya, Litvanya, Mısır, Moldova, Özbekistan, Romanya, Rusya, Ukrayna ve Yunanistan gibi ülkelerde yürütülen çalışmalar ile oluşturulan alım heyetlerini fuarda ağırlayarak yeni iş imkanları yaratmaya devam ediyor.

Kusursuz Bir İç Mekân Deneyimi

UNICERA, kişisel zevklere ve tercihlere uygun yüzlerce renk ve desen seçeneğini, farklı formlardaki dokuları, modern ve minimal çizgileri ile iç mekanlarda teknolojinin kusursuzca kullanıldığı dekorasyon önerileri, sezonun son trendi olan geometrik desenlerin retro tasarımlarla birleşeceği, geçmiş ve geleceğin harmanlandığı tek adres konumundaki yerini koruyacak. Duvara monte mobilyalı lavabo tasarımları, vintage görünümlü fonksiyonel mutfaklar, mermerler ve soft renkler ile daha ferah daha dinamik banyo ve mutfaklar yaratılacak.

Bu yıl UNICERA’da mutfak sektöründeki öncü firmaların artan katılımları ile mutfakların başrolü ankastre ürünlerin pratik, estetik ve teknolojik yapıları, profesyonel sektör temsilcilerine yeni pazara açılma ve ürün gamını genişletme fırsatı sunmanın yanı sıra, evini yenilemek isteyenler için ise kusursuz bir banyo ve mutfak deneyimini yakından yaşatacak.

Dünya Pazarı Rotasını Değiştirdi

Bu yıl Angola, Arnavutluk, Azerbaycan, BAE, Benelüks, Bosna Hersek, Danimarka, Ermenistan, Etiyopya, Fas, Gana, Gürcistan, Hırvatistan, Irak, İran, İskandinavya, İsrail, İsveç, Kanada, Karadağ, Katar, Kazakistan, Kırgızistan, Kuveyt, Libya, Litvanya, Lübnan, Macaristan, Makedonya, Mısır, Moldova, Nijerya, Özbekistan, Polonya, Romanya, Rusya, Sudan, Suudi Arabistan, Tacikistan, Tunus, Ukrayna, Yunanistan, Portekiz, Türkmenistan, Arabistan, Cezayir, Yemen, Avusturya, Ürdün, Kosova, Finlandiya, Belçika, Norveç, Kenya, Tanzanya, Dubai gibi ülkelerden beklenen ziyaretçiler ile fuara olan ilgi dünya genelinde artmaya devam edecek.

Zemin ve duvar kaplamaları; seramik, granit, mermer, mozaik, doğal taş, banyo ürünleri ve aksesuarları; vitrifiye ürünler, armatürler, havlupan ve dekoratif radyatörler, mutfak ürünleri ve aksesuarlarının yanı sıra CERAMICTECH Seramik İşleme Teknolojileri özel bölümü ile seramik makineleri, makine yedek parçaları, yan sanayi ürünleri, ham maddeler ve kimyasallarına yer verilerek 2016 yılı için sektörün trendlerinin belirlendiği uluslararası bir platform olma özelliğini sürdürecek.