Saniyeler içinde GÜVENİLİR ve DOĞRU yangın algılama!

Kendini kanıtlamış Bosch kamera teknolojisi ve Bosch Akıllı Video Analizi üzerine inşa edilen yeni AVIOTEC çözümü, yangının, saniyeler içinde güvenilir bir şekilde tespit edilmesini sağlıyor. AVIOTEC, diğer çözümlerin hızlı algılamada yetersiz kaldığı kereste ve kâğıt fabrikaları, hangarlar veya yangın algılamanın zor olduğu çok geniş ortamlar için ideal güvenlik sunuyor.


Bosch Güvenlik Sistemleri, zorlu ortamlarda güvenilir ve erken yangın tespitine yönelik yeni bir çözüm olan AVIOTEC’i pazara sundu. Kendini kanıtlamış Bosch kamera teknolojisi ve Bosch Akıllı Video Analizi (IVA) üzerine inşa edilen video tabanlı yangın algılama sistemi, en gelişmiş yangın algılama teknolojisini içeriyor.

AVIOTEC, yüksek tavanlı binalar ya da nemli alanlar gibi yangın algılamanın zor ve algılama süresinin uzun olduğu ortamlarda, duman ve alevin erken algılanmasına olanak sağlıyor. AVIOTEC, diğer çözümlerin hızlı algılamada yetersiz kaldığı kereste fabrikaları, kağıt fabrikaları, hangarlar veya yangın algılamanın zor olduğu çok geniş ortamlar için ideal güvenlik sunuyor.

Güvenlik kameralarındaki akıllı algoritmaları kullanan AVIOTEC, duman ve alevler kameranın görüş alanına girdiği anda algılamayı gerçekleştiriyor. Noktasal dedektörlerde algılama yapmak dakikalar alabilirken, yangını tavan yerine kaynakta algılayan kameralar saniyeler içinde alarm verebiliyor.

AVIOTEC, gerçek yangınları yansıma, hareket ya da arka ışık gibi hatalı alarm kaynaklarından ayırt etmek için akıllı algoritmalar kullanıyor. Bu da neredeyse hiç yanlış alarm vermeden oldukça güvenilir algılama yapılmasına olanak sağlıyor. Tüm test yangınlarında (TF1-TF8) kanıtlanmış algılama güvenilirliği sunan AVIOTEC, tek bir kamera ile çalışmanın yanı sıra merkezi yönetim sistemi ile kontrol edilen ağdaki tüm kameralara kadar genişleme kapasitesine sahip bulunuyor.

Alarmların mevcut bir yangın alarm paneline ya da iPad gibi mobil bir cihaza iletilmesine imkân sağlayan AVIOTEC, aynı zamanda yangın paneli kullanımının maliyetli olduğu enerji santralleri ya da kontrol kulübesi gibi çok küçük ve dağıtılmış tesislerde de kullanılabiliyor.

PoE (Ethernet üzerinden güç) kameraların kullanımı, ayrı güç kaynaklarının ve güç kablolarının kullanımını ortadan kaldırıyor; bu da AVIOTEC’i daha düşük maliyetli bir çözüm haline getiriyor.

Video-based Fire Detection
Video-based Fire Detection

 

Bosch Güvenlik Sistemleri Hakkında

Bosch Güvenlik Sistemleri, güvenlik, emniyet ve iletişim ürünleri alanında dünyanın önde gelen tedarikçilerindendir. Bosch aynı zamanda bazı ülkelerde enerji verimliliği, bina otomasyonu ve bina güvenliği ile ilgili çözüm ve hizmetler de sunmaktadır. 2014 mali yılında 12 400 çalışanı ile 1.5 milyar Avro tutarında ciro gerçekleştirmiştir. İnsanların can ve mal güvenliğini sağlamayı hedefleyen Bosch Güvenlik Sistemleri’nin ürün yelpazesinde video gözetim, hırsız alarm, yangın algılama, genel seslendirme ve acil anons sistemlerinin yanı sıra kartlı geçiş kontrol ve yönetim sistemleri de bulunmaktadır. Ses ve müzik iletimini sağlayan profesyonel ses ve konferans sistemleri ise ürün gamını tamamlamaktadır. Bosch Güvenlik Sistemleri ürünleri, dünyanın her yerine yayılmış Bosch üretim tesislerinde geliştirilip üretilmektedir.

Daha detaylı bilgi için lütfen www.tr.boschsecurity.com adresini ziyaret ediniz.

Bosch Grubu Hakkında

Bosch Grubu, dünyanın önde gelen teknoloji ve hizmet tedarikçisidir. 2015 yılında yaklaşık olarak 375 bini aşkın çalışanı ile 70 milyar avro tutarında satış gerçekleştirmiştir. Bosch Grubu; Mobilite Çözümleri, Sanayi Teknolojileri, Dayanıklı Tüketim Malları ve Enerji ve Bina Teknolojileri olmak üzere 4 ana sektörde faaliyet göstermektedir ve Robert Bosch GmbH ve 60’nin üzerinde ülkedeki 440’dan fazla bağlı bölgesel şirketten oluşmaktadır. Satış ve servis ortakları da dâhil edildiğinde, Bosch yaklaşık 150 ülkede temsil edilmektedir. Bu dünya çapındaki gelişme, üretim ve satış ağında daha fazla büyümenin temelidir. Bosch, 2015 yılında dünya çapında 5,400 patent başvurusunda bulunmuştur. Bosch Grubu etkileyici ürün ve hizmetler tasarlayarak, hem inovatif hem de faydalı çözümler sunarak yaşam kalitesini artırmayı amaçlamaktadır. Böylelikle, şirket dünyanın her yerinde “yaşam için teknoloji” sunabilmektedir.

Daha fazla bilgi için lütfen www.bosch.com.tr ya da www.bosch-press.com adreslerini ziyaret ediniz.