BRAAS ÇATI SİSTEMLERİ 2015’İ İNOVASYON YILI OLARAK GEÇİRDİ

İNOVASYON ÖNCÜSÜ BRAAS ÇATI SİSTEMLERİ, SEKTÖRE YÖN VERMEYE DEVAM EDİYOR, BRAAS İNOVASYONLARLA DOLU BİR YIL GEÇİRDİ.

Kurulduğu günden bu yana inovasyon yatırımlarına hız kesmeden devam eden Braas Çatı Sistemleri, 2015 yılında gerçekleştirdiği önemli inovasyon yatırımları ile sektöre yön vermeye devam ediyor. Kurum kültüründe inovasyonun önemli bir yere sahip olduğu Braas Çatı Sistemleri, çalışmalarını işlevsellik, kalite ve estetik odağında gerçekleştiriyor.

Braas, Zırhlı Yüzey Kaplama Teknolojisi Evolution Innotech’i Sunmaya Başladı

Braas, 2015 yılında Gebze tesisinde yaptığı önemli yatırım ile Braas tarafından geliştirilen ve günümüzde ulaşılabilen en üst düzey kiremit yüzey kaplama teknolojisi  olan “Evolution Innotech“i Türkiye’de sunmaya başladı. İlk olarak TegaLModerN Titanyum Gri modelinde uygulanmaya başlanan üstün yüzey kaplama teknolojisi Evolution Innotech sayesinde Braas Kiremit, yüksek estetik ve fiziksel performansıyla yaşıtları ile arasındaki farkı daha da açtı. Braas, bu yeni teknoloji sayesinde kiremit yüzeyini “zırhlı”, ipeksi ve pürüzsüz hale getirerek, Braas kiremit farkının ilk bakışta bile rahatlıkla görülebilmesini de sağladı.

Modern Çatılar İçin Yeni ve Çarpıcı Bir: Titanyum Gri

2015 yılında sadece TegaLModerN’de lanse edilen “Titanyum Gri” renk seçeneği, TegaLModerN’in sıra dışı düz profili ve keskin geometrik çizgileri ile çatılara modern, sıra dışı ve estetik bir görünüm kazandırmaya devam etti. Evolution Innotech teknolojisi ile sunulan TegaLModerN Titanyum Gri, daha pürüzsüz ve daha ipeksi bir yüzeye, çevresel etkilere karşı daha güçlü ve daha dayanıklı özelliklere sahip.

Isı Yalıtımı Ürün Gamına Yeni Bir Ürün: Thermomanto Sistem 10 cm.

Yüksek yoğunluklu, yüzeyi zırhlı, yüksek basma mukavemeti ile kar, rüzgar ve öz ağırlık gibi yüklere karşı yapısal bütünlüğünü koruyan, binili kenar profile sahip ekstrüde polistren (XPS) özel tasarımlı ısı yalıtım plakası olan Thermomanto Sistem, 4, 5, 6 ve 8 cm’den sonra 10 cm kalınlık alternatifi ile sunuldu. R=2,86 m2 K/W ısı geçirme direnci ile Thermomanto Sistem 10 cm. yüksek performans sınıfında bir çözüm olma özelliği taşıyor.

Yanmayan, Küf Oluşturmayan Çatı Kaplama Altı Levhası Braas RoofBoard

Çatıda kaplama altı levhası olarak kullanılabilecek yeni nesil bir çözüm olan Braas RoofBoard, Braas’ın 2015’te sunduğu bir diğer inovasyon. Braas RoofBoard’un A1- HİÇ YANMAZ sınıfta olması, küf oluşturmayan yapısı, neme karşı yüksek dayanımı ve çatı yapım aşamasında yağış altında çok daha uzun süre özelliklerini kaybetmeden kalabilmesi, hali hazırda çatı levhası olarak kullanılan malzemelere göre çok önemli avantajlara sahip.

Kiremit Paketleme Sistemi’ni Komple Yeniledi 

 Braas Çatı Sistemleri, üretim hattı ambalajlama bölümüne yaptığı teknoloji yatırımı ile “Braas Kiremit” in tüm paketleme, kaplama ve etiketleme süreçlerini yeniledi. Braas, yaptığı bu yenilik ile kiremit ve palet bütünlüğünü sağlayarak önemli bir kalite artışı gerçekleştirdi. Braas’ ın el değmeden işleyen bir sisteme sahip olan yeni teknolojik ambalajında, ambalajın daha uzun süre yıpranmadan kullanılabilmesi için shrinkleme tekniği kullanıldı. Yeni ambalajda kiremitler, farklı bir yerleşim düzeni ile palet üzerinde tamamen otomatik şekilde konumlandırılıyor.