Çalışırken eğlenmek lüks değil

“Eğlence ve mutluluk bulaşıcıdır…”

 

30. yılını kutlayan Canpa, çalışanların mutluluğu için gerçekleştirdiği sosyal aktivitelerine sinema gösterimini de ekledi. Türkiye’nin önde gelen yalıtım firmalarından Canpa, ‘’mutlu çalışan’’ odaklı iş anlayışı doğrultusunda çalışanlarına yönelik gerçekleştirdiği sosyal aktivitelerine sinema gösterimlerini de ekledi.

Canpa’da yaz boyu Cuma akşamları açık havada gerçekleştirilen sinema gösterimleri, önümüzdeki dönemde de kapalı salonda devam edecek. Söz konusu etkinlikleri, tasarımlarını yine Canpa çalışanlarının hazırladığı davetiyelerle duyuran firma, sinema gösteriminin yanı sıra artık geleneksel hale gelen kareoke, dart turnuvası, müzik geceleri, pizza ve barbekü partileriyle çalışanları yeni haftaya motive ediyor. Çalışanlar bu etkinlikler sayesinde iş stresini atmanın yanı sıra enerji depoladıklarını belirtiyorlar.‘’Eğlence ve mutluluk bulaşıcıdır’’ mottosuyla yola çıkan ve ‘’mutlu çalışan’’ odaklı iş anlayışının kurum içi iletişimi güçlendirdiğine, aidiyet ve ekip ruhunu geliştirdiğine inanan Canpa, bu etkinliklerin dışında çalışanlarına yönelik yoga ve masaj gibi aktiviteler de düzenliyor.

Bu yıl 30. Kuruluş yıldönümünü kutlayan Canpa, yeni sezon öncesi enerji depolamak amacıyla bir karaoke partisiyle çalışanlarını ve tedarikçilerini bir araya getirdi. Birbirinden eğlenceli şarkılara eşlik eden misafirler, düzenlenen yarışmalarla da heyecanlı ve keyifli dakikalar yaşadı. Sıradaki aktivite ise poligonda atış turnuvası…

Canpa Grup Yönetim Kurulu Üyesi ve CHO’su Murat Özcan yaptığı işi şöyle tanımlıyor: ‘’CHO (Chief Happiness Officer) kurumda bir CEO’nun yapması gereken neyse onu yapar; sürdürülebilir bir şirket yaratmak için insanları ve kaynakları en iyi şekilde konumlandırır. CEO ve CHO’nun farkı, CHO bunu mutluluk perspektifli iş modeliyle yapar. Özcan, yeni nesil yönetim anlayışında çalışırken eğlenmenin artık lüks olmadığını belirterek, “Eğer insanlar çalışırken eğlenebilirse, kendinden ve sosyal hayatından bir şeyler bulabilirse ruhunu geride bırakmaz. Potansiyelinin fazlasını ortaya koyabilir. Canpa’da sürekli uyguladığımız sosyal etkinlikler, çalışanların motivasyonunun yükselmesini sağlıyor ve sonrasında gösterdikleri performansı açıkça görüyoruz. Mutlu, istekli, yaratıcı ve başarılı çalışanlarımız sayesinde krize inat finansal sonuçlarımızın artışını izlemekten büyük keyif alıyoruz’’ dedi.