Afyon halkı için alternatif bir sosyal yaşam alanı: PARK AFYON AVM

Proje Adı: Park Afyon AVM
Projenin Yeri: Afyon Karahisar Şehir Merkezi
Uygulayıcı Firma: Özgür Yapı A.Ş.
Toplam Arsa Alanı: 29.331 m2
Su Yalıtımında Kullanılan Malzemeler: 7000 m2 Tyvek Housewrap Firecurb
Satışı Yapan Firma: Mardav Yalıtım BayisiTelekoğlu İnşaat

 


 

Afyonkarahisar’ın şehir merkezinde gerçekleştirilen Park Afyon Alışveriş Merkezi, Afyon halkı için alternatif bir sosyal yaşam alanı olmaya hazırlanıyor.

AVM’nin lokasyonu ve konsepti ile ilgili şu bilgilere yer verdi: “Park Afyon Alışveriş Merkezi, Batı Anadolu’da bir kavşak noktası olan Afyonkarahisar’ın şehir merkezinde, eski otobüs terminali arazisinde hayata geçecek. 45 bin metrekare kiralanabilir alan üzerinde yaklaşık 160 mağazadan oluşacak projede, ulusal ve uluslararası moda markaları, çok katlı mağaza, hipermarket, teknoloji market, sinema, eğlence üniteleri ve 2 bin kişi oturma kapasiteli yeme içme alanının yanı sıra dünya mutfağından örnekler sunan seçkin kafe ve restoranlar da yer alacak.

Projede Dupont Tyvek Housewrap Firecurb nefes alan yalıtım örtüleri kullanılmıştır. Klasik bir şekilde yalıtım malzemesinin dış kısmına uygulanan veya duvar yapı sisteminin içine entegre edilen ve kurulum süresince de koruma sağlayan DuPont™ Tyvek® FireCurb™ nefes alan su yalıtım örtüleri, binalar gibi uzun vadeli ve önemli yatırımların korunmasında mükemmel bir çözüm sunmaktadır.

Su yalıtım örtüleri havalandırmalı yüzeylerde, yağmur koruma sistemi olan cephelerde (open rain screen cladding), ahşap iskeletlerde ve çatılarda kullanıma uygundur.

DuPont™ Tyvek® FireCurb™ yapılarda göstermiş olduğu yüksek performanslı yangın durdurma özelliğiyle nedeniyle Yalıtım dergisinin her yıl düzenlenen Çatı ve Cephe Malzemeleri Ödülleri‘nde Yılın Cephe Sistem Bileşeni alanında 2013 yılının en iyi cephe malzemesi seçilmiştir.

Dupont Tyvek Housewrap Firecurb yapılar için alev geciktirici nefes alan yalıtım örtüleri üretimini mümkün kılan devrim niteliğinde yeni bir teknoloji geliştirmiştir. Bu yeni patentli teknolojiyle üretilen DuPont™ Tyvek ® Firecurb sektörde alanında ilk ve tek TS EN 13501-1’e göre Euroclass A2-s1,d0 sertifikasına sahiptir ve yangın esnasında duman çıkarmaz ve damlama yapmaz.Bu Tyvek ® Firecurb’u Binaların Yangından Korunması Yönetmeliği’nde yer alan 21.5m ve üzeri yapılarda yangın dayanım özelliği minimum A2-s1,d0 şartını sağlayan ilk ve tek malzeme olmasını sağlamıştır.