(Electrolux Design Lab) 2015’te finale kalan projeler People’s Choice için yarışıyor.

2003 yılından itibaren düzenlenen, lisans ve lisansüstü endüstriyel tasarım öğrencilerinin geleceğin ev aletlerini tasarladığı Electrolux Design Lab 2015’te People’s Choice (Halkın Seçimi Ödülleri) oylaması başladı. Bu yıl yine büyük ilgi gören ve 60 ülkeden 1.500’ün üzerinde başvurunun yer aldığı yarışma kapsamında, halkın seçimi olan proje 15 Ekim tarihinde Finlandiya’nın başkenti Helsinki’de düzenlenecek ödül töreninde açıklanacak.

Ev aletleri ve profesyonel ürünlerde dünya lideri olan Electrolux’ün düzenlediği, endüstriyel tasarım alanında dünyanın en prestijli ve ilgi gören yarışmaları arasında yer alan Design Lab 2015’te People’s Choice (Halkın Seçimi Ödülleri) oylaması başladı.

Lisansüstü endüstriyel tasarım öğrencilerinin yemek pişirme, kumaş bakımı ve hava temizliği alanında gelecekte evlerimizde kullanılacak ev aletlerine ilişkin hayallerini sergileyen projeler arasından seçilen ilk 3 projenin yanı sıra halkın seçimiyle belirlenecek proje de Finlandiya’nın başkenti Helsinki’de düzenlenecek ödül töreninde duyurulacak. Halkın seçimi olan en popüler konsept proje ayrıca 2.000 Euro değerindeki para ödülünün de sahibi olacak.

Oylama yaparak Finlandiya’daki ödül törenine katılma fırsatı yakalayabilirsiniz

Oylamaya katılmak isteyenler www.electroluxdesignlab.com websitesi üzerinden Design Lab’de yer alan projelerle ilgili detaylı görsel ve videoları inceleyerek beğendikleri projeyi oylayabilecek. Türkiye’den yarışmaya katılan ve ilk 35 proje arasında yer almayı başaran Örsan Berkay Tülüce’nin, hayat ağacı konseptini modern teknoloji ile birleştiren ve sunduğu kamera ve mobil aplikasyon özelliği ile ailenin hatıralarını kayıt almasını sağlayan Dorian isimli tasarımına oy vermek isteyenler ise http://po.st/Dorianpr websitesi üzerinden oylarını kullanabilecek.

Ayrıca oy kullananlar arasından belirlenecek şanslı bir kişi de 15 Ekim’de Finlandiya’nın başkenti Helsinki’de düzenlenecek ödül törenine katılma fırsatı yakalayacak. Bunun için katılımcıların, yarışmanın bu yılki konusu olan “Sağlıklı ve Mutlu Çocuklar” sizin için ne ifade ediyor?” sorusuna cevap vermeleri yeterli olacak. Oylama 14 Eylül tarihine kadar devam edecek.

Electrolux Design Lab’i sosyal medyadan takip etmek için:

Design Lab web site: http://www.electroluxdesignlab.com

Electrolux Facebook sayfası: facebook.com/electrolux

Twitter: twitter.com/Electrolux

Flickr: flickr.com/photos/electrolux-design-lab


Electrolux Hakkında
Ev aletleri ve profesyonel ürünlerde dünya lideri olan Electrolux, her yıl 150’den fazla ülkede 50 milyonun üzerinde ürün satmaktadır. Firma günümüz profesyonellerinin ve kullanıcılarının isteklerini karşılamak amacı ile kapsamlı tüketici araştırmalarına dayanan yenilikçi çözümler sunmaktadır. Electrolux ürünleri arasında buzdolapları, bulaşık makineleri, çamaşır makineleri, ocaklar, klimalar ve küçük ev aletleri bulunmaktadır. Electrolux 2013’te 60 ülkede 61.000 kişilik çalışan kadrosu ile 16 milyar 150 milyon dolar satış rakamına ulaşmıştır. Daha fazla bilgi için:http://www.electrolux.com.tr/