Dünyanın En Hızlı Roller Coaster’larından Biri (Red Fire) Hazır !

Türkiye’nin tema park yatırımlarıyla adından söz ettiren yatırımcısı Via Properties, Vialand’den sonra ikinci tema parkını Tuzla’da Viaport Marina içerisinde açıyor. ViaSea adı verilen park, her yaştan ziyaretçisine deneyimlenmemiş bir eğlence yaşatmaya hazırlanıyor. Dünyanın en hızlı roller coaster’larından ikisine sahip olan ViaSea’de, eğlence canavarı olarak tanımlanan ve 2,5 saniyede 110 km hıza ulaşan Red Fire’ın kurulumu tamamlandı.

Dünyanın her yerinde yılda milyonlarca ziyaretçi ağırlayan tema parkların son durağı İstanbul Tuzla olacak. Eğlence turizminin İstanbul’un giriş kapısı Tuzla’dan başlayacağını belirten Via Properties Yönetim Kurulu Başkanı Coşkun Bayraktar, “Vialand’den sonra ViaSea ile de eğlence kültürüne başka bir boyut kazandıracağız. Uluslararası standartlarda kurduğumuz parkımız İstanbul’a hediye ediliyor” diye konuştu. Dünyanın ilk 6 fonksiyonlu marinası Viaport Marina’nın içerisinde bulunan ViaSea, Türk lunapark kültürüne ait ünitelere de sahip olacak. Panayır alanlarında geçmişten günümüze uyarlanmış, son teknolojiye sahip nostaljik oyunların da bulunacağı ViaSea’de, roller coaster heyecanı da adrenalin tutkunlarını bekliyor.

20 milyon Euro’luk eğlence başlıyor!

Dünyanın en gelişmiş teknolojilerine sahip olarak üretilen Red Fire Roller Coaster, 20 milyon Euro’luk bir yatırımla kuruldu. Aylarca süren test sürüşlerinin ardından bayramda kapılarını açacak olan ViaSea’de, adrenalin ve deneyimlenmemiş bir eğlence başlıyor. 55 metre yükseklikte 110 km hızla 980 metre uzunluğunda raylar üzerinde giden Roller Coaster treni, 1 saatte 630 kişi taşıyacak… Bayramda ziyaretçilerine görücüye çıkacak olan Red Fire, Türkiye’nin yeni eğlence canavarı olacak…

Bayram eğlencesinin adresi ViaSea olacak!

ViaSea’de Red Fire’ın kardeşi olarak adlandırılan Family Coaster’da bulunuyor. Adrenalini daha az olsun ama hız ve heyecanı yaşayayım diye düşünenlerin diğer bir durağı Family Coaster olacak. Yüksek adrenalin içeren oyuncak ünitelerinin yanı sıra, çok eğlenceli ancak az korkutan üniteler de bulunuyor. Her yaştan ziyaretçiyi eğlendirecek konseptte tasarlanan ViaSea, Viaport Marina ile birlikte sosyal yaşamın trend mekanları arasında bulunacak.

Deniz üstü eğlence, alışveriş keyfiyle birleşiyor!

Türkiye’nin en yeni marinası Viaport Marina, denizin üzerine konumlanan adacıklarda hayata geçirildi. Deniz üzerinde outlet alışveriş keyfinin yaşandığı Viaport Marina’da yeme içme alanları da sosyal yaşamın stilini değiştiriyor. Açık hava sinemasında yıldızların altında sinema keyfini yaşatan Viaport Marina’da bayramda ViaSea ile birlikte bayram havası yaşanıyor.