(KALE), (Smart) ürün grubu ile banyolarda AKILCI çözümler sunuyor

Seramik sağlık gereçleri sektörünün deneyimli markası Kale, ‘Smart’ felsefesiyle hayata geçirdiği yenilikçi ürünleri ile banyolarda akılcı çözümler üretiyor. Tasarrufa yönelik çevre dostu banyo ürünlerini ‘Smart’ yaklaşımıyla geliştiren Kale, tüketicinin hayatını kolaylaştıran kullanışlı ve şık mekanlar yaratıyor.

Smart’ felsefesinden ilham alarak tasarladığı ürünlerle tüketicinin hayatını kolaylaştıran Kale‘AquaSmart Klozet’, ‘SmartYıkama Klozet’, ‘SmartColor’, ‘SmartKapak’, ‘SenseSmart Pisuvar’, ‘AquaSmart Pisuvar’, ‘SmartMontaj’ ve ‘SmartYüzey’den oluşan ‘Smart ürün grubu’ ile her ayrıntının düşünüldüğü yeni mekanlar oluşturuyor.

‘Smart’ ile yeni çözümler, şık mekanlar
Kale’nin Türkiye’ye birçok inovatif ürün kazandırdığını belirten Kale Yapı Ürünleri Grubu Pazarlamadan Sorumlu Başkan Yardımcısı Bahadır Kayan, “Bugün ürün sunmaktan çok, yeni çözümler ve şık mekanlar oluşturma hedefiyle kurduğumuz yolda ilerliyoruz. Kale olarak, tasarımdan üretime, attığımız her adımda daha az su ve daha az enerji harcayarak, yarınlara daha iyi bir dünya bırakmayı hedefliyoruz. ‘Smart’ (akıllı) felsefesi ile tasarladığımız, tasarrufa yönelik çevreci ürünlerle, tüketicilere ve iş ortaklarımıza dost çözümler sunuyoruz” dedi.

KALE, (Smart) ürün grubu ile banyolarda akılcı çözümler sunuyor!-2

‘Smart’ ürünlerine prestijli ödüller
Çevre bilinci yüksek tüketimi destekleyen Kale’nin, yenilikçi ‘Smart’ ürünleriyle çok değerli ödüllere layık görüldüğünü vurgulayan Bahadır Kayan, “Smart yaklaşımımızla, Yapı-Endüstri Merkezi tarafından verilen Türk yapı sektörünün en önemli ödüllerinden biri olan Altın Çekül’ü almaya hak kazandık. Böylece 2014 yılının en iyi ürünü, ‘Kale SmartYıkama Sistemli Asma Klozet’ ve ‘Asma Klozet Entegre Kolay Montaj Kiti’ oldu. Ayrıca İstanbul Sanayi Odası’nın (İSO) düzenlediği Çevre ve Enerji Ödülleri’nde, yüzde 55 su tasarrufuyla düşük su tüketiminde devrim yaratan klozetimiz ‘Kale Aquasmart’ ile ‘Çevre Dostu Uygulama Kategorisi’nde ikincilik ödülü aldık” diye konuştu.

Su tasarrufu konusunda çok iddialı olan Kale’nin, tasarrufa yönelik, çevreci ve yenilikçi tasarımları olarak ‘Smart’ grubunda yer alan özel ürünleri;

‘AquaSmart Klozet’ ile bir ailenin yıllık su tasarrufu: 14 bin 256 litre
Dünyanın en çevreci klozetlerinden biri olan ‘Kale AquaSmart Klozet’ ile yüzde 55 su tasarrufu sağlayan Kale, çevre bilinci yüksek tüketimi desteklemeye devam ediyor. İntegra gömme rezervuar ile tam uyumlu klozet, tam fonksiyonda 6 litre yerine sadece 2.7 litre su kullanırken, yarım fonksiyonda 3 litre yerine yalnızca 1.5 litre su harcıyor. Çoğunlukla 6 litrelik klozetlerin kullanıldığı Türkiye’de, yalnızca 2.7 litre su harcayarak çalışan ‘Kale Aquasmart Klozet’ sayesinde, 4 kişilik bir ailenin yıllık su tüketimi 25 bin 920 litre yerine 11 bin 664 litre olarak gerçekleşiyor. Böylece sıradan klozet yerine ödüllü ‘Kale Aquasmart’ teknolojisine sahip klozet kullanan 4 kişilik bir aile, yılda 14 bin 256 litre su tasarrufu elde edebiliyor.

Kanalsız yapısıyla temizliği kolaylaştıran ödüllü klozet: ‘SmartYıkama’
Kale,
 bir yıllık Ar-Ge ve tasarım uygulama çalışmasıyla ortaya çıkardığı ‘SmartYıkama Klozet’ ile standart kanallı klozetlere göre yüzde 100 daha hijyenik ve kolay temizlenen bir sistem sunuyor. Kanalsız tasarımı sayesinde kir ve bakterilere karşı koruma sağlayan sistem, aynı zamanda Kale patentli özel jet tipi yıkama sistemiyle suyu dışarı sıçratmadan her yere eşit şekilde yayarak yıkama sağlıyor. Kale’nin su tasarrufu sağlayan ‘AquaSmart’ grubunda yer alan ‘SmartYıkama Klozet’, hijyenik kanalsız yapısıyla kusursuz çalışıyor. ‘Altın Çekül’ ödüllü ‘SmartYıkama Klozet’, kolay temizlenebilen iç hazneye sahip olması, suyun kendi hacimsel ağırlığını kullanarak küçük bir dağıtım noktasından tüm yüzeyi yıkaması, kanalsız yapısı, daha az temizlik malzemesi kullanılmasından dolayı çevreye verilen zararı azaltması ve yalın tasarımı ile tüketici ve profesyonellerin özellikle ilgisini çekiyor.

KALE, (Smart) ürün grubu ile banyolarda akılcı çözümler sunuyor!-3

Sofistike renkler, pırıltılı lavabo ve klozetler: ‘SmartColor’
Anti bakteriyel ve kolay temizlenen Kaleguard yüzey korumasına sahip lavaboları ‘SmartColor’ serisiyle sunan Kale, lavabo tasarımını ve rengini seramik novatik ile tamamlıyor. ‘SmartColor’da hayata geçirdiği mat renk alternatifleri ‘beyaz, vizon, inci ve antrasit’ ile banyolarda fark yaratan Kale, içi parlak dışı mat klozetleri ile banyolarda fark yaratıyor. Özel kristalleştirilmiş yüzeyiyle her zaman ışıltılı bir görünüme sahip klozetler, banyoların havasını değiştiriyor.

Çıt çıkarmayan klozet kapağı: ‘SmartKapak’
Yenilikçi ürünleriyle tüketicilere dost çözümler sunan Kale, yavaş kapanan sessiz sistem özelliğine sahip ‘SmartKapak’ ile hayatı kolaylaştırıyor. Kale patentli özel menteşe sistemine sahip ‘SmartKapak’, hijyenik olduğu kadar, sağlam ve uzun ömürlü yapısıyla dikkat çekiyor. Tak-çıkar özelliği sayesinde montajı rahatlıkla yapılan ürün, temizlik esnasında kapağın kolayca takılıp çıkarılmasına da imkan sağlıyor.

Bakımı kolay, elektronik: ‘SenseSmart Pisuvar’
Kale
 patentli özel montaj kiti ve gider sifonu ile kolay bakım imkanı sunan SenseSmart Pisuvar, Entegre Microwave sistemiyle sıvıyı fotoselsiz şekilde algılamasıyla dikkat çekiyor. Estetik görünüme sahip SenseSmart Pisuvar, standart pisuvarlara göre yüzde 30 su tasarrufu sağlıyor. Nozzle ile suyu eşit şekilde yayan sistem, sadece 1 litre su ile yıkamayı gerçekleştiriyor. Elektronik pisuvar, ayrıca 24 saatte bir kendini otomatik olarak temizliyor.

Hem temiz hem tasarruflu: ‘AquaSmart Pisuvar’
Kale
’nin sadece 1 litre su ile hem etkili temizlik yapan hem de yüzde 30 su tasarrufu sağlayan ‘AquaSmart Pisuvar’ıçevre dostu yapısıyla öne çıkıyor. Nozzle ile suyu eşit yayma sistemine sahip AquaSmart Pisuvar, compact yıkama sistemiyle tam uyum sağlıyor.

Hızlı ve kusursuz montaj sağlayan ödüllü sistem: ‘SmartMontaj’
Günümüzde ürün sunmaktan çok, yeni çözümler ve mekanlar oluşturma hedefiyle yenilikçi ürünlere imza atan Kale‘SmartMontaj’ ile tüketicilere dost çözümler sunuyor. Sağlam ve uzun ömürlü yapısıyla dikkat çeken ‘kolay montaj sistemi’, metal körük özelliği ile kolay bakım imkanı sağlıyor. Yapı Endüstri Merkezi tarafından 2014 yılının en iyi ürünü seçilen Kale patentli “Asma Klozet Entegre Kolay Montaj Kiti”, tüketiciye kullanışlı çözümler sunuyor.

Tertemiz ve pürüzsüz yüzey: ‘SmartYüzey’
Yenilikçi bakış açısıyla tasarlayarak ürettiği estetik ve fonksiyonel banyo ürünlerini tüketiciyle buluşturan Kale’nin ‘SmartYüzey’e sahip lavabo ve klozetleri, pürüzsüz ve çift katlı sır yüzeyi sayesinde kir tutmuyor. Kaleguard teknolojisi sayesinde antibakteriyel bir yüzey sunan ‘SmartYüzey’, kolay temizlik ve hijyenik yapısıyla dikkat çekiyor. Kale’nin ‘SmartYüzey’li ürünleri, pürüzsüz yüzeyleri sayesinde daima ışıl ışıl görünüyor.