MARKA Konferansı 2023” 2-3 Kasım’da (Atatatürk Kültür Merkezi)’nde Gerçekleşti!

Yürekli Konferansları tarafından 2000 yılından bu yana düzenlenen ve son 20 yıldır Yapı Kredi World ana sponsorluğunda organize edilen “MARKA Konferansı”, 2-3 Kasım tarihlerinde Atatürk Kültür Merkezi’nde iş ve sanat dünyasından bin 500’ü aşkın kişinin katılımıyla gerçekleştirildi.

Cumhuriyet’in 100. yılına adanan “MARKA Konferansı”nın 2023 buluşmasında ulusal ve uluslararası 70’e yakın konuşmacı ağırlandı. Yeni yüzyılın iş yapış şekillerinin sorgulandığı konferansta; toplumsal cinsiyet eşitliğinden sürdürülebilirliğe, Türkiye’deki azınlık kimliğinden yapay zekânın etik tartışmalarına kadar geniş perspektifte birçok konu masaya yatırıldı.

İstanbul’un ikonik yapılarından Atatürk Kültür Merkezi’nin yeniden inşasını gerçekleştiren Mimar Murat Tabanlıoğlu ve Gazeteci Aysun ÖzAKM Yeniden” konu başlığıyla konferansta dinleyicilerle buluştu. Londra’daki St Pancras, Paris’teki Charles de Gaulle Havaalanı’nın yanı sıra Gigi restoranları ve New York’taki Payne Whitney Malikanesi projeleriyle dünyada öne çıkan iç mimar Hugo Toro, Gazeteci Çağdaş Ertuna ile birlikte “İç Mimaride Hikayenin Gücü”nü konuştu. Duran Doğan Basım ve Ambalaj Sanayi A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı ve Art On İstanbul’un Kurucusu Oktay Duran, Gazeteci Songül Hatısaru ve Spot Projects’in Kurucusu ve Yöneticisi Tansa Mermerci Ekşioğlu “Bir Etkileşim Alanı Olarak Çağdaş Sanat”, Sanat Eleştirmeni ve Küratör Beral Madra ve bağımsız küratör Can Akgümüş “Küresel İletişimin Görsel Dili: Çağdaş Sanat” konu başlığıyla konferansta yer aldı. Etkinliğin ilgi gören oturumlarından bir diğeri de Koleksiyon Yönetim Kurulu Başkan Vekili Doruk Malhan ve Koleksiyon Marka ve Tasarım Direktörü Koray Malhan‘ın anlattığı “Adaletle Dünyayı Paylaşmak” oldu.