(NUE Galeri)’de Birkan Kayhaoğlu’nun “Yaklaşımlar” Sergisi…

Sanatçı Birkan Kayhaoğlu’nun “Yaklaşımlar” sergisi, 11 Kasım’a kadar Ankara’da hayata geçirilen bağımsız sergi ve paylaşım platformu NUE Galeri’de sanatseverlerle buluşuyor.


“Yaklaşımlar”
Sergi

Sanatçı: Birkan Kayhaoğlu
Tarih: 7 Ekim – 11 Kasım 2023
Yer:
NUE, Çankaya / Ankara


Birkan Kayhaoğlu‘nun 7 Ekim’de NUE Galeri‘de açılan sergisi; bir konuyu ele alma, inceleme ve ona bütünsel olarak bakma biçimlerini anlatan “Yaklaşım” kavramını konu ediniyor. Sanatçının gözünden fiziksel olarak zıtlık oluşturma ana fikrinden beslenerek ortaya çıkan çalışmaların yer aldığı sergide, boyutları çok küçük olan nesnelerin anıtsal bir biçimde ele alınışıyla böylece büyüklük-küçüklük birlikteliğini yansıtan bir yaklaşımın ön planda tutulması hedefleniyor.

Hem fiziksel hem de fikirsel yönden meydana gelen zıtlıklar, sergideki çalışmalarda olduğu gibi birbirini anımsatan ancak birbirinden tamamen farklı olan yaklaşımları da beraberinde sunuyor. Başka tarih ve kültürlerden bir araya gelmiş insanların oluşturduğu çok kültürlü bir topluluk gibi “Yaklaşımlar” sergisi de izleyicinin bakış açısı ve fikirlerinin çeşitliliği ile zenginleşerek fikirsel bir diyalektik oluşturmayı amaçlıyor.