Artweeks@Akaretler’in 8. Edisyonu Başlıyor!

Bilgili Holding ev sahipliğinde, UBS ana sponsorluğunda düzenlenen Artweeks Akaretler’in 8. edisyonu, 3 – 16 Kasım tarihleri arasında Akaretler Sıraevler’de gerçekleşecek.


“Artweeks@Akaretler” 8. Edisyon
Sergi

Tarih: 3 – 16 Kasım 2023
Yer: Akaretler Sıraevler, Beşiktaş / İstanbul
Katılım: Herkese Açık, Ücretsiz


Bilgili Sanat ve Sabiha Kurtulmuş’un organize ettiği Artweeks@Akaretler‘in 8. edisyonunda farklı disiplinlerden pek çok özgün ve yeni eser sunulacak. Etkinlik, sanatın çeşitliliğini ve yaratıcılığını kutlayan bir platform olarak, sanatseverler ve sanatçılar arasında değerli bağlar kurmayı hedefliyor.

3 Kasım ile 16 Kasım arasında gerçekleşecek etkinlik, Dirimart, Pilevneli, PG Art Gallery, Anna Laudel, X-İst, MERKUR Galeri, Galeri Siyah Beyaz, Öktem Aykut, Ferda Art Platform, Martch, İyilik İçin Sanat, Galeri Nev İstanbul, Galeri Bosfor, Taksim Sanat, Doğançay Müzesi, Şerife Bilgili Ercantürk, Mine Sanat Galerisi, Muse Contemporary, One Arc Gallery, Gallery Kairos, Cengiz Yatağan gibi Türkiye’nin önde gelen galerilerini ve sanatçılarını Akaretler Sıraevler’de ağırlayacak.

Etkinlik kapsamında yeni vefat eden Haluk Akakçe‘nin Akaretler’deki evi ve atölyesi, eşi Nevzat Beyazıt Akakçe’nin isteği üzerine 3-16 Kasım tarihleri arasında Artweeks’e özel ziyarete açık olacak.

İki hafta boyunca sürecek olan etkinliğin belirli günlerinde sanatçılarla konuşmalar, paneller ve etkinliklerin düzenlenmesi planlanıyor.

Ayrıntılı bilgi için: www.artweeks.com.tr