(Bostik Türkiye)’den Hibrit Teknolojisiyle Donatılmış Akıllı Mastik

İnşaat ve dilatasyon derzleri için profesyonel kalitede bir dolgu macunu olarak geliştirilen “Seal ‘N’ Flex Facade H725”, Bostik Türkiye ailesine katıldı.

Düşük modüllü hibrit yapı mastiği olan “H725”, dayanıklı elastik bir kauçuk oluşturmak için nemin etkisi altında kürleniyor. Ürün, yağmur, UV, kar, sulu kar, ozon ve atmosferik kirlilik gibi hava koşullarına dayanıklılığı ile öne çıkıyor.

Hem Avrupa hem de Amerika’daki standartlar gereği, yapılan testlerden başarıyla geçerek birçok kalite sertifikasına sahip olan “Bostik Seal ‘N’ Flex Facade H725”, belgeleri ve çevreci özelliğiyle dikkat çekiyor. Ürün, 600 ml ve 290 ml’lik çevre dostu ambalajlarıyla, yapı marketlerde ve özellikli inşaat çözüm noktalarında yapı sektörünün hizmetine sunuluyor.

“Bostik Seal ‘N’ Flex Facade H725”; beton zeminler ve duvarlar, prekast ve eğimli paneller, sır uygulaması, tuğla ve blok işleri, işlenmiş duvarcılık, alçıpan ve fiber çimento levhaya uygulanabiliyor. Ürünün kullanıcılara sunduğu akıllı avantajlar ise; UV, nem ve hava direnci, kabarcıksız kürleme, düşük modül, cam, beton ve alüminyum üzerinde ±%50 derz hareketi, izosiyanat, silikon ve solvent içermez, kolay takımlama, kalıcı olarak elastik, çoğu, hatta nemli yüzeylere astarsız mükemmel yapışma ve boyanabilme.

Ayrıntılı bilgi için: www.bostik.com


Bostik 
Bostik, Endüstriyel üretim, İnşaat ve Tüketici pazarlarında faaliyet gösteren küresel yapıştırıcı uzmanıdır. Bir asırdan fazla bir süredir, insanların günlük yaşamlarında karşılaştıkları güçlüklere, daha akıllı ve uyumlu yenilikçi yapıştırıcı çözümler geliştirmektedir. Bostik akıllı yapıştırıcıları beşikten mezara, evden ofise kadar her alanda çözüm sunmaktadır. Şirket, 2,1 milyar euro’luk cirosu ve 6 bin çalışanıyla 50’den fazla ülkede faaliyette bulunmaktadır. 

Bostik Türkiye de, yapı ve endüstri sektöründe sızdırmazlık, yapıştırıcı ve yapı kimyasalları alanlarında öne çıkan bir marka olmakla beraber geniş bir ürün portföyüne sahiptir. Bostik’in, İnegöl ve Çorlu’da birer üretim tesisi bulunmaktadır. www.bostik.com

Arkema 
Bir malzeme tasarımcısı ve yenilikçi çözümler üreticisi olarak Arkema, malzemeleri şekillendirerek yeni kullanım alanları yaratır. Dengeli iş portföyü, yüksek performanslı malzemeleri, endüstriyel ihtisasları ve kaplama çözümlerini kapsamaktadır. Dünyaca tanınmış markalara hizmet veren Arkema, 2019 yılında 8,7 milyar euro ‘luk cirosu ile dünya çapında yaklaşık 20 bin çalışanıyla 55 kadar ülkede 144 üretim tesisi ile faaliyet göstermektedir. Kuzey Amerika, Fransa ve Asya’daki araştırma merkezleri; biyo-esaslı ürünler, yeni enerjiler, su yönetimi, elektronik çözümler, hafif malzemeler ve tasarım, ev verimliliği ve yalıtım alanındaki gelişmelere odaklanmaktadır. www.arkema.com