(Geberit) Temassız Lavabo Bataryaları…

Sıhhi tesisat ve vitrifiye sektörüne yönelik teknolojili çözümler sunan Geberit’in temassız lavabo bataryaları, farklı kullanıcı ihtiyaçları için geliştirilen tasarımları ve kolay bakımıyla öne çıkıyor.

Çözüm odaklı geliştirilen Geberit lavabo bataryaların yapısı hijyeni her daim maksimum seviyede tutmayı amaçlarken kullanıcı dostu gelişmiş özellikleriyle bulunduğu mekâna bütünlük sunuyor. Tezgah üstü ve ankastre tiplerinde elektrikli, pilli, jeneratörlü, tek ve çift su girişli seçeneklerin bulunduğu bataryalar, kolay bakımı sayesinde uzun yıllar kalite ve dayanıklılık vadediyor. Her beğeniye uygun farklı ürün seçeneklerini kullanıcılarıyla buluşturan Geberit, kolay temizlik ile hijyeni üst seviyeye taşımayı hedefliyor. Farklı ihtiyaçlara yönelik geliştirilen elektrikli, pilli, jeneratörlü, tek ve iki su girişli seçenekleri ile Geberit, kullanıcılara geniş çeşitlilik sunuyor.

Geberit “ONE” ankastre bataryalar, Geberit’in sayısız lavabo modelinin yanı sıra diğer markaların lavabolarının da ergonomik olarak kullanılmasını ve optimum şekilde yıkama yapmasına olanak sağlıyor. Ankastre bataryalar, yuvarlak ve köşeli tasarımda batarya gövdesinin her iki tarafına karşılık gelen çevirme kolları ile kısa versiyon ve 40 mm daha uzun versiyon olarak dört ayrı modelde kullanıcısına sunuluyor. Bataryanın dikkat çekici simetrik tasarımı ise debi ve sıcaklık ayarının tek kollu bir karıştırıcıda olduğu gibi bir arada bulunmasına imkân tanıyor. Bataryaların renk seçenekleri arasında ise parlak krom kaplama veya siyah mat kaplama bulunuyor. Geberit’in modüler inşa edilmiş batarya sistemi, birçok temassız lavabo bataryasının genel zayıf noktalarını ve bunun yanı sıra ankastre bataryaların montaj problemlerini ortadan kaldırmayı amaçlıyor. Kızılötesi sensör hariç, tüm elektronik bileşenler ayrı bir fonksiyon kutusunda nemden iyi korunması için yerleştirilirken, bu önlem ile ürün aksamlarının ömrünü uzatmayı sağlıyor.

Geberit lavabo bataryaları “Piave” ve “Brenta” ince ve estetik tasarımlarıyla dikkat çekerken her ikisi de hem tezgah üstü hem de ankastre batarya olarak mevcut olup hemen her lavabo ile kombine ediliyor. Bunun için de ankastre bataryalar muhtemel kombinasyonların çeşitliliğini hesaba katmak üzere 170 mm ve 220 mm uzunluklarda kullanıcıya sunuluyor. Krom kaplamalı pirinçten imal edilen bataryaların gövdelerinde su akışı,  fonksiyon kutusundaki fonksiyonel üniteden batarya çıkışındaki perlatörüne kadar uzanan takviyeli bir plastik hortumla sağlanarak içme suyunun kalitesinin etkilenmemesini amaçlıyor. Ürün, su sıcaklığının hassas şekilde kontrol edilmesini sağlayan termostatik karıştırıcıya da sahip tasarımıyla öne çıkıyor.

Geberit “Type 80” fotoselli lavabo bataryası, el değmeden çalışma özelliğine sahip bulunuyor. Bu özelliğiyle maksimum hijyen sunan, parlak krom kaplaması ile kolay temizlenebilen ve olası darbelere karşı dayanıklılık vadeden “Type 80” bataryanın elektrikli veya pilli; içten veya dıştan miksetliversiyonları yer alıyor. Kolay bakımıyla dikkat çeken Geberit’in ortak alanlarda güvenilir ve dayanıklılık sunan bataryaları “Type 185/186”, parlak krom yüzeyi ile dikkat çekici bir görünüm sunuyor.

Ayrıntılı bilgi için: www.geberit.com.tr


Geberit
Temelleri 1874 yılında Albert Gebert tarafından atılan Geberit, 1905 yılında ahşap dış kaplamalı ilk rezervuarı çalışır hale getirerek ve 1912 yılında patentini alarak tüm dünyada faaliyet gösteren Geberit Grup, Avrupa’da sıhhi tesisat sektörünün liderleri arasında yer almıştır. Sıhhi tesisat ve vitrifiye alanlarında, özellikle merkez Avrupa’da hemen hemen tüm ülkelerde sektörde ilk sırada olarak varlığını devam ettiren Geberit 4 tanesi denizaşırı ülkelerde olmak üzere 26 üretim tesisine sahiptir. Genel merkezi İsviçre’de, Rapperswil-Jona’da bulunan şirket, yaklaşık 50 ülkede sayıları 12.000’i bulan çalışanıyla 2022 yılında 3,4 milyar CHF ciro elde etmiştir. Geberit hisseleri SIX Swiss Exchange’de işlem görmektedir ve 2012 yılından bu yana SMI’nın (Swiss Market Index) bir parçasıdır.