6. Uluslararası Güneşten Koruma ve Otomatik Kapı Sistemleri Fuarı “R+T Turkey” Ziyarete Açıldı!

Uluslararası Güneşten Koruma ve Otomatik Kapı Sistemleri Fuarı R+T Turkey, 14 Eylül’ de İstanbul Fuar Merkezi’nde kapılarını açtı. 14-16 Eylül 2023 tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde gerçekleşecek olan fuarda Almanya, İtalya, Romanya, Güney Kore, Çin ve Türkiye’den toplam 128 katılımcı firma yerlerini aldı.

Messe Stuttgart Ares Fuarcılık tarafından bu yıl 6’ncısı düzenlenen fuar, 90 ülkeden ziyaretçi ağırlayarak yeni ihracat kapıları için önemli bir platform sunuyor. Aralarında sektörün lider firmalarının yer aldığı 120’nin üzerinde katılımcıya ev sahipliği yapan fuar; yatırımcı, üretici, perakendeci, bayi, satış mağazası, toptancı, distribütör, mimar, iç mimar, inşaat mühendisi gibi tüm sektör ilgililerini sektörün tek uluslararası ticaret platformunda bir araya getiriyor.

Tente, panjur, pergole, dış gölgeleme sistemlerinin yanında; perdeler ve dış alan izolasyon ürünleri R+T Turkey Fuarı‘nda teknoloji ile harmanlanarak sergiye çıkıyor. 10 Newton’luk perde motorunun ilk defa sergileneceği fuarda patentli motorlar ve de sektörünün öncü dış alan yalıtımlı ürünleri ziyaretçilerin beğenisine sunulacak. Uzun süreli Ar-Ge çalışmaları ile ortaya çıkartılan perde kumaşları, perde motorları ve yalıtım özelliğini arttırmayı amaçlayan duble camlar R+T Turkey‘de sergiye sunuluyor.

Messe Stuttgart Ares Fuarcılık Genel Müdürü Ufuk Altıntop, “R+T Turkey’i ilk olarak 2013’te düzenlediğimizden bu yana, sektördeki birçok katılımcımızın ihracat potansiyelini arttırmasına katkıda bulunduk. Bu da organizatör olarak bizler için R+T Turkey’in iş başarısını üst düzeylere getirdiğini doğruluyor” diye belirtiyor. Geçtiğimiz yıl yabancı ziyaretçi sayısını rekor seviyeye çıkardıklarını vurgulayan Altıntop bu başarıyı şu sözlerle özetliyor:

Ziyaretçilerimizin yüzde 42’sini yabancı satın alma temsilcileri oluşturdu. Bu durumun katılımcılarımızın ihracat hedefleri açısından oldukça olumlu fırsatlar sunduğunu düşünüyoruz. Fuar, yeni ve gelişmekte olan pazarlarda mevcut iş birliklerini büyütme ve iş birliği sağlama fırsatları sunuyor. Bu yıl fuar ziyaretçi akışı ve de çevrim içi ziyaretçi katılımı ile eğilimin sürdüğü gözleniyor. Fuarımıza Yunanistan, Bulgaristan, Polonya, Sırbistan, Irak, Romanya, Rusya, Almanya, Fas başta olmak üzere 90 ülkeden ziyaret gerçekleşmesi bekleniyor.”

Messe Stuttgart Ares Fuarcılık’ın yanı sıra, Messe Stuttgart’ın dünya çapındaki temsilcilikleri ve ataşelikler aracılığıyla sürdürülen uluslararası pazarlama çalışmaları neticesinde 2023 senesinde fuarda uzak pazarlardan da ziyaretçiler ağırlanıyor.

Ayrıntılı bilgi: www.rt-turkey.com/


R+T Turkey Fuarı
Uluslararası Güneşten Koruma ve Otomatik Kapı Sistemleri Fuarı R+T Turkey, güneşten koruma ve otomatik kapı sistemleri alanında Avrasya, Orta Doğu ve Kuzey Afrika’daki tek uluslararası ticaret fuarı olma özelliği taşıyor. Fuar, İç ve Dış Gölgelendirme Sistemleri (Güneşten Korunma Sitemleri), Tenteler, Panjurlar, Kepenkler, Pergolalar, Stor Perdeler, Teknik Tekstil Ürünleri ile diğer ilgili ürün ve teknolojileri kapsıyor.