(Mamut Art Project)’ten Yeni Bir Platform: “Mamut Limited”

Life in beach Serisinden, Edze Ali, Fine Art Baskı, 60x34 cm

Mamut Art Project, sanatçıların edisyonlu ve özel üretilmiş seri çalışmalarını içeren “Mamut Limited” (Artist Editions) isimli çevrim içi projesini 16 Eylül’den itibaren hayata geçiriyor. Projenin ilk fiziksel etkinliği olan “Mamut Limited Vol.1” pop-up sergisi ise 16 Eylül – 1 Ekim 2023 tarihleri arasında Yapı Kredi bomontiada’da sanatseverlerle buluşuyor.


“Mamut Limited Vol.1”
Sergi

Sanatçılar: Anıl Can, Bartu Kaan, Can Büyükkalkan, Can Dağarslanı & Sophie Bogdan, Cihan Bacak & İsmet Köroğlu, Çağla Çağlar, Edze Ali, Gabriel Vorbon, Maide A. Petek, Metin Ertürk, MRE, Nisan Talaz, Onur Hastürk, Pelin Kacar, Sinem Ören, Ufuk Yılmaz, Yalçın Yeşiltepe, Yusuf Günler, Ece Haskan, Merve Atılgan, Merve Yiğit
Tarih:
16 Eylül – 1 Ekim 2023
Yer: Yapı Kredi bomontiada, Şişli / İstanbul


Geçtiğimiz sene 10. yılını kutlayan Mamut Art Project, “Mamut Limited” projesi ile çevrim içi platformunda yıl boyunca özel seçkilere yer verecek.  “Mamut Limited”, aynı zamanda kendini fiziksel etkinlikler düzenleyen, farklı iş birlikleri kuran ve danışmanlık hizmeti veren açık bir yapı olarak konumlandırıyor. Mamut ekibinin 10 senelik tecrübesini değerlendirerek birlikte üretim yapabilecekleri sanatçılarla yıl boyunca çalışmak ve eserlerini sanatseverlerle paylaşmak hedefi ile ortaya çıkan proje, görsel sanatlardan tasarıma, müzikten modaya farklı alan ve tekniklerle çalışan, yaratıcı herkese açık.

Beylerbeyi İçecek Pazarlama, Beymen Club, Jo Malone London ve WMC desteği ile gerçekleşecek ilk fiziksel etkinlik olan “Mamut Limited Vol.1” isimli pop-up sergide, site açılışında yer alan 20 sanatçının fotoğraf, heykel, video, Midjourney, minyatür ve dijital sanat dahil olmak üzere, projeye özel ürettikleri eserlerinden oluşan bir seçki sergilenecek.

16 Eylül tarihi itibariyle Yapı Kredi bomontiada’da ziyarete açılacak olan sergide; Anıl Can, Bartu Kaan, Can Büyükkalkan, Can Dağarslanı & Sophie Bogdan, Cihan Bacak & İsmet Köroğlu, Çağla Çağlar, Edze Ali, Gabriel Vorbon, Maide A. Petek, Metin Ertürk, MRE, Nisan Talaz, Onur Hastürk, Pelin Kacar, Sinem Ören, Ufuk Yılmaz, Yalçın Yeşiltepe ve Yusuf Günler yer alıyor.

Sergide aynı zamanda, Beymen Club’ın ikonik kaz logosunu, yaratıcı genç yetenekleri destekleyen yeni platformu Fine Arts Club çalışmaları dahilinde yorumlayan Ece Haskan, Merve Atılgan ve Merve Yiğit’in ilgili eserleri de yer alacak.

Mamut Art Project‘in 11. edisyonu 2024 bahar döneminde gerçekleşecek. Mamut Art Project ile ilgili tüm duyurular buradan takip edilebilir.