(ASAŞ)’tan “PVC Monoblok Panjur Sistemleri”

Yaşam alanlarının dinamik ihtiyaçlarına maksimum kapasitede cevap verebilecek şekilde geliştirilen “PVC Monoblok Panjur Sistemleri” fonksiyonel özellikleriyle dikkat çekerken, bina mimarisine de estetik bir görünüm sunuyor.

ASAŞ’ın geliştirdiği “PVC Monoblok Panjur Sistemleri”, PVC pencere ve kapıların üzerine yerleştirilerek bütün olarak monte edilirken, bina mimarisine dikkat çekici bir görünüm sunuyor. PVC kutu ve PVC yan raylardan oluşan gölgelendirme sistemi olan “PVC Monoblok Panjur Sistemleri”, harici sineklik ve sürme sistemler ile kullanıma olanak veren adaptör profiliyle kullanıcılara fonksiyonel bir çözüm vadediyor.

İki farklı optimum kutu ölçüsü bulunan sistemde; 195 x 200 mm izolasyonsuz ve 195 x 230 mm izolasyonlu olarak üretilen kutu seçenekleriyle maksimum sarım değerleri sağlanıyor. Bu sayede ek bir kutu yüksekliğine ihtiyaç duyulmadan; 300 cm+kutu yüksekliğinde 39 mm, 235 cm+kutu yüksekliğinde ise 55 mm lamellerle kullanılabiliyor. Sistem ayrıca 38 mm PVC ve 37 mm, 39 mm, 43 mm, 55 mm yüksekliğinde poliüretan dolgulu alüminyum lamellerle de kullanılabilecek şekilde tasarlandı.

İzolasyonlu ve izolasyonsuz kutu seçenekleri bulunan “PVC Monoblok Panjur Sistemleri”, ASAŞ’ın ürettiği Alüminyum Monoblok sisteminin detayları ve aksesuarlarıyla uyumlu çalışıyor. Alttan ya da yandan müdahale edilebilme özelliği ve bölmeli sistemlerde orta plaka alternatifleriyle “PVC Monoblok Panjur Sistemleri”, yaz aylarında güneş ışınlarını engelleyerek klima tüketimini en aza indirmeyi amaçlarken; kışın ise içerideki sıcak havayı uzun süre hapsederek ısınma maliyetlerini düşürmeyi vadediyor.

Ayrıntılı bilgi için: www.asastr.com


ASAŞ 
1990 yılında kurulan ASAŞ, bugün Akyazı, Sakarya bölgesinde yer alan son teknoloji ile donatılmış 5 üretim tesisi ve 3.062 çalışanıyla Türkiye’nin en önemli sanayi kuruluşları arasında yer alıyor. Sektörün bakanlık onaylı ilk Ar-Ge merkezine de sahip olan ASAŞ, üretim alanındaki tecrübesini tasarım ve Ür-Ge çalışmalarıyla sürekli geliştirerek sektöre birçok sektör için yenilikçi ürünler sunuyor. ASAŞ, alüminyum profil, kompozit panel, alüminyum yassı mamul, PVC kapı ve pencere sistemleri, alüminyum bayrak ve aydınlatma direkleri, alüminyum kapı, pencere ve giydirme cephe sistemleri, panjur sistemleri, garaj kapıları ve motor kontrol sistemleri alanında zengin bir ürün yelpazesine sahip. Bugün 90’dan fazla ülkeye ihracat yapan ve kuruluşundan bu yana istikrarlı büyümesini sürdüren ASAŞ, Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu 2021 sıralamasında 54’üncü sırada yer alıyor.