(Roca)’dan Doğadan İlham Alan Ödüllü Banyo Koleksiyonu…

Roca, Akdeniz’den ilhamla tasarlanan “Ona” Koleksiyonu ile estetik ve işlevsel bir banyo tasarımı imkânı sunuyor. Koleksiyon, çok yönlü kullanımı, geniş ürün yelpazesi ve doğadan ilham alan renkleri ile dikkat çekiyor.

Roca, ödüllü “Ona” Koleksiyonu ile Akdeniz ruhunu banyolara taşımayı amaçlıyor. Roca Tasarım Merkezi ekibi yönetimi ile Benedito Design stüdyosu ve NOA Intelligent Design ekipleri tarafından geliştirilen “Ona” Koleksiyonu, kullanıcı zevk ve ihtiyaçlarına yönelik geniş ürün yelpazesi ile hem estetik bir tasarım, hem de konfor ve işlevsellik arayanlar için öne çıkıyor.

Tasarımı ile IF Design Award ve Türkiye Elle Decoration Edida Desing Awards ödülünün sahibi olan “Ona” Koleksiyonu’nun lavaboları, ince ve hafif bir tasarıma sahip olan Fineceramic® malzemesi sayesinde istenilen boyutlarda tasarlanarak banyolara entegre edilebiliyor. Asimetrik ya da ortalanmış farklı tasarım seçenekleri, lavaboların etrafında ekstra kullanışlı raf alanları yaratma olanağı sunuyor. Tek çekmeceli, iki çekmeceli veya minimal tasarımlı kapaklara sahip çözümleri sayesinde her lavaboya uygun mobilya seçeneği sunan banyo mobilyaları, mat beyaz, mat gri, karaağaç, açık meşe ve mat yeşil renkleri ile banyolara Akdeniz’in atmosferini taşıyor.

“Ona” Koleksiyonu, mutfak, duş, banyo ve ortak kullanım alanlarına uygun armatürleri ile öne çıkıyor. Yalın tasarımlı kumanda kolları, 3 farklı yükseklikteki ince gövdesi ve 4 çeşit kaplama seçeneğine sahip olan armatürler, banyolarda dikkat çekici bir tasarım imkânı sunuyor. Özel ni/krom kaplama kalınlıklarına sahip olan Evershine® yüzey teknolojisi ile korozyona karşı ekstra koruma sunarken, soy gazlar ve ağır metallerle harmanlanmış olan Everlux® kaplama teknolojisi ise armatürlerin renklerini daha canlı ve dayanıklı kılmayı amaçlıyor. “Ona” armatürler Cold Start teknolojisi ile enerji tüketiminde verimlilik sağlayarak, sürdürülebilir bir kullanım hedefliyor. Dört farklı renk seçeneğine sahip “Ona” armatürler, pvd titanyum siyah, pvd rose gold, krom, mat siyah ve mat beyaz renk alternatifleri sunuyor.

Roca‘nın doğal kaynaklardan ilham alarak tasarladığı özel Stonex® malzemesiyle üretilen “Ona” küvet ve duş tekneleri; kaymaz yapısı, yüksek aşınma direnci ve dayanıklılığı ile uzun ömürlü kullanım vadediyor. Sadece fonksiyonellik değil, aynı zamanda estetik ve sürdürülebilirlik açısından da dikkat çeken koleksiyon, geri dönüştürülmüş malzemelerden üretiliyor. Farklı tasarımları ile banyo mobilyalarını dikkat çekici bir hale getirmeyi amaçlayan aksesuarlar, sade ve lüks bir görünümü bir arada sunuyor. Mat beyaz, mat gri ve mat yeşil gibi doğayı yansıtan renk alternatifleri bulunan bu aksesuarlar özel tasarımı sayesinde, banyo mobilya raflarına ya da çekmecelere uyumlu bir tasarım sunarken, kullanılmadıkları zamanlarda ise kolaylıkla kaldırılarak yer kazandırabiliyor.

“Ona” Koleksiyonu‘nda yer alan klozet modelleri ise kanalsız tasarımın avantajlarıyla öne çıkıyor. Supraglaze® kaplamasına sahip olan tasarımlar, temizliği pratik bir hale getirerek, hijyen standartlarını da yükseltmeyi vadediyor. Red Dot Tasarım Ödülüne layık görülen “Ona” In-Wash klozet ise uzaktan kumanda ile kontrol edilebilir teknolojisi sayesinde kolaylık sunuyor.

Ayrıntılı bilgi için: www.roca.com.tr


Roca
Roca, mimari, inşaat ve iç mekanlar için tasarlanmış banyo alanı için ürünlerin tasarımı, üretimi ve pazarlamasına adanmış bir şirkettir. Kökleri 100 yıl öncesine dayanan Roca 4 kıtada 22 ülkede yer alan 76 üretim tesisi ile 22 bine yakın kişiye istihdam sağlıyor. Yıllık yaklaşık 2,09 milyar Euro ciroya sahip olan Roca, ürün ve çözümlerini 170’ten fazla pazarda müşterileriyle buluşturuyor.