(Brieflyart)’ta Yeni Sergi: “Başka Zaman Başka Mekan”

Yusuf Taktak, Gece - Gündüz, 2021-2023

Yusuf Taktak’ın “Başka Zaman Başka Mekan” başlıklı kişisel sergisi, 4 Eylül – 15 Ekim 2023 tarihleri arasında Brieflyart Galeri’de ziyaretçilerle buluşuyor.


“Başka Zaman Başka Mekan”
Sergi

Sanatçı: Yusuf Taktak
Tarih: 4 Eylül – 15 Ekim 2023
Yer: Brieflyart Galeri, Beyoğlu / İstanbul


Sergi tanıtım metninden:

“Yusuf Taktak, her sergisinde olduğu gibi, resimlerinin yanısıra üç boyutlu işlerinin de olduğu eserlerini Brieflyart Sanat Galerisi’nde sergileyecek. Sanatçı, Akademideki öğrencilik yıllarından bu yana kendi anlayışı çerçevesinde kolaj ve asemblaj, enstelasyon örnekleri yapmıştır. Resimlerinin dışında, büyük kutularda gerçek ve yanılsama birlikte değerlendirilmiştir. Son aylarda ülkemizde yaşanan doğal afetlerin etkisi eserlerde kendini göstermektedir…

Nusret Polat, sanatçıyla ilgili bir yazısında : ‘… Yusuf Taktak’ın kendi ifadesi ile; ‘benim mührüm’ dediği dikilitaş formu, buna bisikleti de katabiliriz, uzunca bir süredir sanatçının tuvalinin merkezine oturmuştur. Dikilitaş, bir modern çağ imgesi olarak bisikletin tam karşı kutbunda yer almaktadır. Bilinen en eski uygarlıklardan biri olan Antik Mısır’a, zamanın kaynağına götürmektedir. Böylece, sanatçının tuvalinin yüzeyindeki iki formdan biri bugünün dünyasına harika bir imge sunarken (bisiklet modern hareketi ve hızı temsil etmektedir) diğeri ise geçmişin mutlak gücünün bugüne intikalini imlemektedir.”

Brieflyart’ta 14 Eylül’de açılacak olan sergi,  Salı – Cumartesi günleri saat 10.00 – 19.00, Pazar günleri 13.00  – 19.00 saatleri arasında ziyaret edilebilir.