(Kale Kilit)’ten Acil Durumları Güvenlik Altına Alan Panik Barlar…

Kale Kilit, kalabalık ve topluma açık alanların kaçış kapıları için tasarladığı panik barlar ile acil durumlarda güvenli ve kolay bir şekilde çıkış yapabilme imkânı sunuyor.

Kilitten çelik kapıya, çelik kasadan pencereye ve elektronik kilit sistemlerine kadar birçok güvenlik çözümünü bir arada sunan Kale Kilit, riskli durumlarda bulunulan ortamı hızla terk etmeyi sağlayan panik barları tüketicilerle buluşturuyor. Başta kullanıcı sayısının yoğun olduğu proje tipleri, hastaneler, okullar, üniversiteler, alışveriş merkezleri, oteller, havaalanları, tren garları ve otobüs terminalleri gibi topluma açık, kalabalık alanlar olmak üzere konser salonları, sinemalar, çeşitli sosyal ve kültürel organizasyon alanları panik barların kullanımının bir zorunluluk olarak görülebileceği yerleri oluşturuyor. Özellikle bu alanlarda kapı üzerine uygulanan panik barlar, herhangi bir acil durumda içeriden dışarıya kolay çıkış yapmayı sağlayan tasarımıyla, kapıların kilitli olduğu durumlarda bile kaçış yönüne doğru acil çıkış yapılmasına imkân tanıyor.

Acil durumlarda hızlı ve güvenli çıkış açısından ihtiyaç duyulan konforu sunan panik barlar; tek kanat, çift kanat, dik kilitlemeli ve gömme kilit tek kanat olmak üzere farklı kapı türleri üzerinde kullanılabilen modellerle tasarlanıyor. Opsiyonel olarak dışarıdan iki anahtarlı kilitli kol ünitesi ile tüketicilere sunulan panik bar modelleri, dışarıdan gelen tehlikelere karşı da koruma sağlıyor. Kale Kilit imzası taşıyan Avrupa Birliği Standartları’na sahip EN 1125 CE sertifikalı panik barlar, farklı renk seçenekleri ve alüminyum gövdeli sağlam tasarımları ile kalite, güvenlik ve estetiği bir araya getiren bütüncül bir kullanım deneyimi sunuyor.

Ayrıntılı bilgi için: www.kalekilit.com.tr