(Ka x Assembly)’de Yeni Sergi:TERARYUM

Indie Photography Group Galerisi ve NOKS Art Space iş birliği projesi kapsamında 13 İsrailli sanatçının fotoğraf ve video eserlerinden oluşan “TERARYUM” sergisi, 26 Temmuz – 25 Ağustos 2023 tarihleri arasında Ankara’da Ka x Assembly mekânında izleyicilerle buluşuyor.


“TERARYUM”
Sergi

Sanatçılar: Eyal Agivayev, Lihi Binyamin, Keren Zaltz, Youval Hai, Ilan Carmi, Eldad Menuchin, Tamar Nissim, Aya Nitzan, Naama Rona, Orit Bertini Shavit, Gilad Bar Shalev, Davi Barell, Ronit Porat
Küratör: Keren Zaltz
Tarih: 26 Temmuz – 25 Ağustos 2023
Yer: Ka x Assembly, Çankaya / Ankara


“TERARYUM” sergisinde yer alan fotoğraf ve videolar, doğada düzen, tertip ve anlam süreçleri üretme çabasını gösteriyor. Teraryum gibi; eserler doğrudan temasa izin vermeden gözlemleyen kişi için geriye kapalı bir sistem olarak işleyen heykel parçaları bırakıyor. Açılışı Ka x Assembly‘de 26 Temmuz Çarşamba günü yapılacak sergiye, aynı gün saat 19.30’da Volkan Kızıltunç (Noks Art Space) ve Oğuz Karakütük‘ün (Ka) projenin hikâyesine dair sohbeti eşlik ediyor.

Naama Rona, Hawaii, 2021

Küratörlüğünü Keren Zaltz‘ın üstlendiği sergide çalışmaları ile yer alan sanatçılar; Eyal Agivayev, Lihi Binyamin, Keren Zaltz, Youval Hai, Ilan Carmi, Eldad Menuchin, Tamar Nissim, Aya Nitzan, Naama Rona, Orit Bertini Shavit, Gilad Bar Shalev, Davi Barell ve Ronit Porat.

Ka x Assembly‘de açılacak sergiyi ziyaret etmek için hafta içi 16.00 – 19.00 ve cumartesi günleri 12.00 – 16.00 saatleri arasında randevu alınabilir. Sergi pazar günleri ise ziyarete kapalı olacak.

Ayrıntılı bilgi için: www.kaatolye.com