(Nippon Paint)’ten Ağır İklim Koşullarına Karşı Dış Cephe Boyası: “Aquatic”

Nippon Paint’in ağır iklim koşullarına karşı geliştirdiği “Aquatic” dış cephe boyası, duvarları yıllarca aynı verimle korumayı amaçlarken, kendi kendini temizleyebilen fotokatalitik teknolojisiyle de yaşam alanlarında dikkat çekiyor.

Bina kalitesini artıran yapı bileşenleri arasında yer alan dış cephe boya işlemleri için karar verirken dikkate almamız gereken koşullardan biri de yaşadığımız bölgenin iklimidir. Kar, rüzgar, güneş ve yağmur gibi etkenler dış cepheye ve binaya zarar veren doğal koşulların başında gelmektedir. Dış cephe boyası ise binaları bu dış etkenlere karşı uzun süre dayanaklı hale getirir. Yapı sektöründe boyanın hem estetik olarak hem de koruma etkisini artırmaya odaklanarak global Ar-Ge’siyle yeni ürünler geliştiren Nippon Paint, ağır iklim koşullarına karşı “Aquatic” dış cephe boyasını geliştirdi.

Teknoloji ve performansı buluşturan deneyimiyle dış cephe boyasında farklı ihtiyaçları çok yakından analiz eden Nippon Paint’in ağır iklim koşulları için geliştirdiği fotokatalitik özellikli dış cephe boyası “Aquatic”, bina cephelerinde yıllar boyu temiz kalmayı vadediyor. “Aquatic”in yeni labirent dokusu duvardaki nemi dışarı atarak binaların nefes almasını amaçlıyor.

Ağır iklim şartlarına karşı geliştirilen silikon bağlayıcı dolgu pigment sistemi sayesinde boya yüzeyle tamamen bütünleşiyor ve uzun yıllar dayanıklılık sunuyor. Kullanılan özel pigmentler sayesinde oluşturulan fotokatalitik merkezler, yağmur ve toza karşı yüzeyde biriken kirlerin parçalayarak, dış cephenin temiz kalmasını sağlıyor. “Aquatic”, silikon esaslı bağlayıcı sistemi ile yüksek UV direnci sağlayarak güneş ışınlarının binayı yıpratmasını ve rengini soldurmasını engellemeyi amaçlıyor.

Ayrıntılı bilgi için: nipponboya.com