“Time is a Child” Sergisi Leros Adası’nda!

Galerist ve Perasma iş birliğinde düzenlenen “Time is a Child” isimli karma sergi, 30 Temmuz’a kadar Leros Adası’nda sanatseverlerle buluşuyor.


“Time is a Child”
Sergi

Sanatçılar: Alice Guittard, Ayça Telgeren, Burcu Yağcıoğlu, Elif Uras, Evgenia Vereli, Kostis Velonis, Lara Ögel, Malvina Panagiotidi, Maria Joannou, Martin Creed, Merve İşeri, Nazım Ünal Yılmaz, Nil Yalter, Nuri Kuzucan, Rashid al Khalifa, Savvas Laz, Serkan Özkaya, Silva Bingaz, Stefania Strouza, William Kentridge, Yeşim Akdeniz, Yusuf Sevinçli
Tarih:
9 – 30 Temmuz 2023
Yer: Navy Base Leros, Leros Adası / Yunanistan


Adını, Antik Yunan filozof Herakleitos’a ait olduğu düşünülen “Zaman, sahilde beş taş oynayan bir çocuktur” sözünden alan “Time is a Child” adlı sergi, zaman ve ona bağlı sonsuz ihtimaller etrafında bir araya gelen sanatçıların eserlerinden oluşuyor. John Keats’in, imgelerin zamansızlığı ve buna olan hayranlığına dair şiiri “Bir Yunan Vazosuna Övgü”de olduğu gibi sergi kendini öngörülemez bir yolculukta ve bu daimi akışın içerisinde bir an olarak konumlandırıyor. Sergi, bir daha geri gelmeyecek zamanda bir duraksamanın kaydını almaya çabalıyor.

Şiirin mısraları, vazoda resmedilen sahneler üzerinden, yaşanmadıkça sonsuz potansiyellerini korumaya devam eden deneyimler üzerine düşünüyor. Bu sonsuz yolculuğun geçici yolcusu olan insan, vazonun üzerinde donup kalmış bir figürden öteye geçmiyor. Vazo, canlı ve cansız olan her varlığın direncine bir övgü niteliği taşıyor.

Sergide; Alice Guittard, Ayça Telgeren, Burcu Yağcıoğlu, Elif Uras, Evgenia Vereli, Kostis Velonis, Lara Ögel, Malvina Panagiotidi, Maria Joannou, Martin Creed, Merve İşeri, Nazım Ünal Yılmaz, Nil Yalter, Nuri Kuzucan, Rashid al Khalifa, Savvas Laz, Serkan Özkaya, Silva Bingaz, Stefania Strouza, William Kentridge, Yeşim Akdeniz ve Yusuf Sevinçli’nin eserleri bir araya geliyor.