(Performistanbul)’dan “BİR Beden Ritüeli” için Açık Çağrı!

BİR Beden Ritüeli’ni uygularken sanatçı Karolina Nieduza, Chelsworth, İngiltere, Temmuz 2022.

Performistanbul yürütücülüğünde hayata geçirilen, Nazlı Gürlek Hodder’in metod çalışması serisinin ilki olan “BİR Beden Ritüeli” açık çağrı ile katılımcılarını arıyor. Çalışma, Eylül – Kasım aylarında doğada, İstanbul’daki farklı lokasyonlarda gerçekleşecek.


“BİR Beden Ritüeli”
Açık Çağrı

Son Başvuru Tarihi: 31 Ağustos 2023
Başvuru: Çevrim İçi
Katılım: Sınırlı, Ücretli


Büyük yaşam ağı dediğimiz sistemin içindeki yerimizi hatırlamaya ve bedenin içinde saklı bulunan şifaya ulaşmaya yardımcı olmayı amaçlayan “BİR Beden Ritüeli”, kadim bir Anadolu medeniyetinin rehberliğinde özgürlük, direnç ve güçlenme pratiği sunuyor. 9000 yıl önce Anadolu’da (Çatalhöyük’te) şamanik ritüeller sırasında yapılmış bir resmin barındırdığı şifa gücünden ilham alan çalışma, kendisini dişil enerji prensibine yakın hisseden her cinsiyetten bireyi kapsıyor.

Çalışmanın resmin, insan bedenini yeryüzünün bedenine bağlamaya ve atalarla iletişim kurmaya yönelik ritüellerin parçası olduğuna inanılıyor. Katılımcıları, doğada bedenin hareketi ve resmetme eylemini kullanarak, kendilerine verilecek bir dizi objenin de yardımıyla, bir keşif ve uyumlanma yolculuğuna çıkarıyor. Metodun yaratıcısı ve kolaylaştırıcısı olarak Nazlı Gürlek Hodder, her bedenin sahip olduğu kadim şifa gücünü keşif yolculuğunda rehberlik sunuyor.

31 Ağustos’a kadar başvurulara açık olan “BİR Beden Ritüeli” adlı çalışma hakkında ayrıntılı bilgiye ve başvuruya buradan ulaşılabilir. Daha fazla bilgi için bağlantı sayfası ziyaret edebilir.