(Pera Müzesi) Isabel Muñoz’la Sergi Turuna Davet Ediyor!

Pera Müzesi, fotoğrafçı Isabel Muñoz’un katılımıyla “Isabel Muñoz: Yeni Bir Hikâye – Göbeklitepe ve Çevresinden Fotoğraflar” sergisine özel sanatçı eşliğinde 18 ve 19 Temmuz tarihlerinde rehberli tur düzenliyor. Sergi turlarındaki katılımcılar, farklı kültürlerin doğasını, estetiğini, yaşam biçimlerini keşfederek fotoğraflarına yansıtan Isabel Muñoz’u ve Göbeklitepe ve bölgedeki Taş Tepeler’i konu alan çalışmalarını yakından tanıma fırsatı buluyor.


“Isabel Muñoz: Yeni Bir Hikâye – Göbeklitepe ve Çevresinden Fotoğraflar”
Sergi Gezisi

Tarihler:

18 Temmuz 2023 | Saat: 13.00
19 Temmuz 2023 | Saat: 19.00

Yer: Pera Müzesi, Beyoğlu / İstanbul
Katılım: Sınırlı, Ücretli, Bilet Gerekli
Dil: İngilizce


Suna ve İnan Kıraç Vakfı Pera Müzesi, ünlü fotoğrafçı Isabel Muñoz’un ilk kez İstanbul’da izleyiciyle buluşturduğu ve tarihi yaklaşık 12.000 yıl önceye dayanan Taş Tepeler’den Göbeklitepe ve çevresindeki arkeolojik alanları çektiği fotoğraflardan oluşan “Isabel Muñoz: Yeni Bir Hikâye – Göbeklitepe ve Çevresinden Fotoğraflar” sergisine sanatçı eşliğinde rehberli tur düzenliyor. Sergi turlarında katılımcılar, dünyanın en eski kült alanı olduğu tahmin edilen bu coğrafyada bilinmeyeni, gizem ve sanat eseri arasında gidip gelen görüntüleri kaydetmekle yetinmeyip, sanatçının yaşadığı deneyimi ilk ağızdan dinleme fırsatı bulacak.

“Isabel Muñoz: Yeni Bir Hikâye – Göbeklitepe ve Çevresinden Fotoğraflar, Muñoz”un bakış açısından insanlık tarihinin coğrafyasını keşfetme imkânı sunarken, fotoğrafçının kullandığı yeni yöntem ve baskı teknikleri açısından da sürprizler içeriyor. Sanatçının kadim zamanlarda yöre toprağının kullanılmasıyla uygulanan yöntemlerden ilhamla geliştirdiği “Tepetype” tekniğini ilk defa kullandığı fotoğraflar ve Karahantepe’deki insan başı figürüne EEG yardımıyla beynindeki elektrik dalgalarını yansıttığı sıra dışı otoportreyi de içeren dikkat çekici eser, bu yenilikçi çalışmalar arasında yer alıyor.

Fotoğrafçılık alanında pek çok uluslararası projeye imza atan, Mougins Fotoğraf Merkezi Direktörü François Cheval’in küratörlüğünü üstlendiği “Isabel Muñoz: Yeni Bir Hikâye – Göbeklitepe ve Çevresinden Fotoğraflar” sergisi 17 Eylül tarihine kadar Pera Müzesi’nde ziyaret edilebilir.

“Isabel Muñoz: Yeni Bir Hikâye – Göbeklitepe ve Çevresinden Fotoğraflar” adlı sergi hakkında daha fazla bilgi için bi_özet‘in ilgili haberi incelenebilir:

(Pera Müzesi)’nde Yeni Sergi: “Isabel Muñoz: Yeni Bir Hikâye – Göbeklitepe ve Çevresinden Fotoğraflar”

“Isabel Muñoz: Yeni Bir Hikâye” Sergisi Yarın (Pera Müzesi)’nde Ziyarete Açılıyor!