(Muse Contemporary)’de “Without Boundaries” Sergisi…

Taner Yılmaz küratörlüğünde 10 genç sanatçının işlerini bir araya getiren “Without Boundaries” adlı karma sergi, Muse Contemporary Sanat Galerisi’nin Levent’teki mekânında 16 Eylül’e kadar sanatseverlerle buluşuyor.


“Without Boundaries”
Sergi

Sanatçılar: Ali Topaoğlu, Artem Martis, Buğra Erol, Büşra Kölmük, Derin Öztürk, Dilan Tanburoğlu, Halise Karakaya, Melis Baçaru, Tuba Geçgel, Zekican Kaya
Küratör:
Taner Yılmaz
Tarih:
14 Haziran – 16 Eylül 2023
Yer:
Muse Contemporary Sanat Galerisi, Levent / İstanbul


Geleneksel sanatsal sınırlara bağlı kalmayan “Without Boundaries” sergisi, derin ve sürükleyici bir deneyim sunarak, fiziksel ve kavramsal sınırlar üzerinde düşündürüyor. 50’nin üzerinde eserin yer aldığı sergide yer alan her sanatçı, hayal gücünün derinliklerini keşfederek, geleneksel normlara meydan okuyor ve izleyicileri yaratıcılığın sınırlarını keşfetmeye davet ediyor. Birbirinden farklı eserler yine Cubo’nun 2023’te öne çıkan renklerinden olan “Pasifik” ve “Galata” ile beyaz duvarlar üzerinde sanatseverlerin beğenisine sunuluyor.

Farklı medyumların yer aldığı seçkiye Ali Topaloğlu, hayatta karşılaştığımız zorlukları tasvir eden ve ciddiyetin çarpıklığını vurgulamayı amaçlayan hicivli resimleri, Derin Öztürk ruhsal uyanış yolundaki deneyimlerini, renklerin canlılığını ve enerjisini kullanarak aktardığı karikatüristik çalışmaları, Dilan Tanburoğlu farklılıkların özünde bir bütünü oluşturduğu ve asıl güzelliğin kusurlarda olduğunu vurgulayan ve siyahi modelleri kullandığı portreleri ve Zekican Kaya illüzyonik etkili işleriyle sergide yer alıyor.

Sergi, farklı doku ve malzemelerden oluşan eserleri bir araya getirerek izleyicilerin beğenisine sunuluyor. Heykeltıraş Artem Martis İleri dönüşüm prensibiyle atık camlardan yaptığı heykellerle geçirgenlik kavramını vurgularken Büşra Kölmük “Edepsiz” serisinden metal sütyen ve külot heykelleriyle dikkat çekiyor. Ahşap, keten ve polymer kullanarak yarattığı üç boyutlu tuval işleri ile özgün bir çizgisi olan Halise Karakaya, cam ve akriliği birlikte kullanarak sanat tarihinden eserleri yeniden yorumlayan Melis Baçaru, renkli punch dokuma işleri ile Tuba Geçgel’in çalışmaları sergide sanatseverlerle buluşuyor.

Buğra Erol, Liberta

Kavramsal işleriyle tanınan multidisipliner sanatçı Buğra Erol ise sergide yer alan işleriyle dünyadaki konumumuzu birçok psikolojik ve sosyopolitik boyutta eleştirel bir şekilde gözden geçirerek bir aktivist olarak çevre suçlarına karşı tutumuna da işaret ediyor.