Daniele Sigalot’un Yeni Sergisi “Around the WORD(Anna Laudel – Bodrum)da!

Daniele Sigalot, This is quadriptych, 2023, Anna Laudel Gallery

Anna Laudel Bodrum, kavramsal sanatçı Daniele Sigalot’un yeni ve yakın zamanda üretilmiş eserlerinin yer aldığı “Around the WORD” isimli sergisini, 25 Haziran – 23 Temmuz tarihleri arasında ZAİ Yaşam’da sanatseverlerle buluşturuyor. 


“Around the WORD”
Sergi

Sanatçı: Daniele Sigalot
Tarih: 25 Haziran – 23 Temmuz 2023
Yer: Anna Laudel Bodrum, ZAİ Yaşam, Bodrum / Muğla


Disiplinlerarası üretim yapan Daniele Sigalot‘un eserleri, parçası olduğu sanat dünyasının dokunulmaz alanlarına, koleksiyonerlere, eleştirmenlere, kurumlara ve kendisine yönelttiği eleştirel bakışıyla dikkat çekiyor. “Around the WORD” İtalyalı sanatçının sanata olan eğlenceli ve mizahi yaklaşımını dikkat çekici bir şekilde ziyaretçilere sunuyor.

“Around the WORD”, ironiyi ve sadeliği parlak ve zıt renklerin üzerinde az sayıda kelimeyle aktarıyor. Sergide, 10 santimetreden bir buçuk metreye kadar değişen 26 alüminyum post-it bir araya geliyor. Post-it üzerinde yer alan birbirinden farklı kapsamlardaki ironik ve eğlenceli ifadeler günümüz değerlerine dikkat çekiyor.

Sanatçı üretimlerinde sanat endüstrisinin parlak ve cazibeli görüntüsünün ardında gizlenen gerçekleri esprili bir şekilde aktarmayı amaçlıyor. Hem sözcüklerin hem de malzemelerin çok yönlülüğü ile oynayan sanatçı, paradoksal, ironik ve gerçeküstü tarzıyla modern ve toplumsal trendleri yakalayan eserler üretiyor.