(Kadir Has Üniversitesi)’nden Yıl Sonu Sergisi:OCULUS II: İçerideki Dünya, Dışarıdaki İstanbul”

Kadir Has Üniversitesi İletişim Fakültesi Görsel İletişim Tasarımı Bölümünün İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) iş birliğiyle hazırladığı yıl sonu sergisi “OCULUS II: İçerideki Dünya, Dışarıdaki İstanbul” 31 Temmuz’a kadar Haliç Sanat Fener Evleri 1’de sanatseverlerle buluşuyor.


“OCULUS II: İçerideki Dünya, Dışarıdaki İstanbul”
Sergi

Küratör: İpek Yeğinsü
Tarih: 31 Mayıs – 31 Temmuz 2023
Yer: Haliç Sanat Fener Evleri 1, Fatih / İstanbul


İBB Kültür ve İBB Miras iş birliğiyle gerçekleşen, küratörlüğünü Dr. İpek Yeğinsü, akademik danışmanlığını ise Dr. Balca Arda’nın üstlendiği sergi, Kadir Has Üniversitesi Görsel İletişim Tasarımı bölümü öğrencilerinin, İstanbul’dan hareketle insan olma deneyiminin evrenselliğini ortaya koyan çalışmalarını bir araya getiriyor.

Muneeb Ahmad, Michela Palma, “Kalabalıktaki Fısıltılar”, Video Görüntüsü

Üç alt temadan oluşan sergide “İçerideki Dünya” bireyin içsel yaşantılarına odaklanırken, “Dışarıdaki İstanbul” kent estetiği üzerinden görünür hale gelen toplumsal gerçekliklerin izini sürüyor. “Çevrim İçi-Çevrim Dışı” ise dijital teknolojilerin kültürel etkilerine eleştirel bir bakış sunuyor.

“OCULUS II: İçerideki Dünya, Dışarıdaki İstanbul” sergisi, 31 Temmuz’a kadar Haliç Sanat Fener Ev 1’de, Pazartesi hariç her gün 10.00 – 18.00 arasında görülebilir.