(İstanbul Modern) “Genç Salı” Programı Kapsamında 13 Haziran’da SO? Mimarlık ve Fikriyat’ı Ağırlıyor!

İstanbul Modern’in Genç Salı eğitim programı kapsamında düzenlenen “Hayal ve Tasarım” başlıklı söyleşi, SO? Mimarlık ve Fikriyat’ın sunumuyla 13 Haziran 2023 Salı günü saat 16.30’da İstanbul Modern Oditoryum’da gerçekleşecek. 


“SO? Mimarlık ve Fikriyat: Hayal ve Tasarım”
Genç Salı Söyleşisi

Tarih: 13 Haziran 2023 Salı | saat: 16.30-18.00
Yer: İstanbul Modern Oditoryum, Kılıçali Paşa, Tophane İskele Cd., Beyoğlu/İstanbul


Modern ve çağdaş sanatı toplumla buluşturan İstanbul Modern, yeni müze binasının kapılarını salı günleri gençlere özel açıyor. Eczacıbaşı Topluluğu’nun desteğiyle 18-25 yaş arasındaki tüm gençler her salı 14.00-18.00 saatleri arasında İstanbul Modern’i ücretsiz olarak deneyimleyebiliyor.

“Genç Salı” adlı programda gençler, İstanbul Modern‘deki tüm sergileri ücretsiz gezmenin yanı sıra, her ay bir salı günü düzenlenen sanatçı atölyelerine, söyleşilere ve daha birçok sürpriz etkinliğe ücretsiz katılma fırsatı yakalıyor. Program kapsamındaki etkinlikler, farklı sanatçıları gençlerle buluşturuyor.

Bu kapsamda 13 Haziran 2023 Salı günü gerçekleşecek etkinlik, insanın mekân kavrayışına ve hayal gücünün, mekânın ruhu ile bağına odaklanıyor. SO? Mimarlık ve Fikriyat’ın kurucuları Sevince Bayrak ve Oral Göktaş tarafından yürütülen söyleşi, sanatçıların üretimlerinin ele alındığı kısa bir sunumla başlıyor. Sunumda, akademik eğitimlerinden profesyonel deneyimlerine, mimarlık ve sanatı ayrılmaz biçimde işleyen üretimlerine ve Venedik Bienali 18. Uluslararası Mimarlık Sergisi‘nde Türkiye Pavyonu’nda yer alan “Hayalet Hikâyeleri: Mimarlığın Çuval Teorisi” adlı projelerine değiniyorlar. Görsel örnekler üzerinden ilerleyen söyleşi, sanatçıların herhangi bir mekânı anı, deneyim ve beklentilerimizle nasıl kavradığımızı katılımcılarla birlikte yorumlamalarıyla devam ediyor. Program benzerliklerimizin, farkındalığımızın ve ortaklıklarımızın mekân kavrayışımızı nasıl inşa ettiğinin değerlendirilmesi ve soru-cevap bölümü ile tamamlanıyor.

Rezervasyon ve ayrıntılı bilgi için: egitim@istanbulmodern.org