(Seramiksan) Dünya İç Mimarlar Günü’nü “Yaza Merhaba” Lansmanıyla Kutladı!

Seramiksan, Tuğra Yapı & İç Mimarlık iş birliğiyle 25 Mayıs Dünya İç Mimarlar Günü kapsamında Şanlıurfa’da “Yaza Merhaba” lansmanını düzenledi. 50 mimarın yanı sıra Şanlıurfa İç Mimarlar Odası’nın da katıldığı 2 gün süren etkinlikte, atölye çalışmalarıyla sürdürülebilirliğe ve geri dönüşümün önemine dikkat çekildi.

Fabrikalarında kullanılan suyu geri kazanım tesislerinde geri dönüştürerek, tüm ürünlerini %0 sıfır atık ürün ve %0 atık su politikasıyla üreten Seramiksan’dan edinilen bilgilere göre etkinlikte, kırık seramik parçalarının altınla yeniden birleşmesinden doğan ve kökleri 15. yüzyıla uzanan Japon tamir sanatı Kintsugi atölyesi kuruldu. Davetliler atölyede, Seramiksan’ın geri kazanım tesisindeki kırık seramik parçalarını farklı objelere dönüştürdü. Böylece kırık seramiklerin ömrünü uzatarak daha yaşanılabilir bir geleceğin temellerini birlikte atıyor. Seramiksan, Kintsugi atölyesini daha önce de ülkemizin en büyük ihtisas fuarı olan UNICERA’da gerçekleştirmişti.

Seramiksan Pazarlama Müdürü Görkem Helvacıoğlu ise konuya dair düşüncelerini şu sözlerle aktardı: “Yeni nesillere daha yaşanılabilir bir dünya miras bırakmak ve iklim krizinin etkilerini bugünden azaltmaya başlamak birlikte mümkün. Bu yüzden Dünya İç Mimarlar Günü’nde yetkili satıcımız Tuğra Yapı & İç Mimarlık’ın düzenlediği ve mimarlar ile bir araya geldiğimiz yaza merhaba lansmanımızda odağımıza sürdürülebilirliği aldık. Hem çalışma arkadaşlarımız hem de katılımcılarımızla yarınları birlikte inşa etmekten mutluluk duyuyoruz. Bu gibi etkinliklerin paydaşlarımızı da harekete geçireceğini düşünüyor, toplumsal farkındalık oluşturmak ve sürdürülebilirliğe katkıda bulunmak için tüm sektörleri sorumluluk almaya davet ediyoruz.

Ayrıntılı bilgi: www.seramiksan.com.tr/