(Geberit) “Red Dot Tasarım Ödülleri”nde İki Ödülün Sahibi Oldu

Geberit, 2023 Red Dot Tasarım Ödülleri’nde “CleanLine50″ duş kanalı ve” Sigma70″ kumanda kapağı ile iki ödüle birden layık görüldü.

Dünyanın en prestijli uluslararası ödülleri arasında yer alan “Red Dot Tasarım Ödülleri”nde 2023 yılının kazananları açıklandı. İsviçreli sıhhi tesisat devi Geberit, sadece üç santimetre genişliği ve asimetrik drenaj kanalıyla “CleanLine” duş kanalları serisini yeni bir tasarım ile tamamlayıp duş yüzeyinin genişliğine göre ayarlanabilen “CleanLine50” duş kanalı ve “Sigma70” kumanda kapağının tasarımıyla iki ödül kazandı. “CleanLine50” ayrıca Almanya sıhhi ticaret fuarı ISH‘nin Design Plus inovasyon ödülünün de sahibi oldu.

Duş alanındaki suyu gidere en iyi şekilde tahliye etmek için entegre bir eğime sahip olan ve kolayca çıkarılıp temizlenen tarak parçasına sahip “CleanLine50” duş kanalı, Red Dot Award jürisini etkileyen özellikler arasında yer aldı. Ürünün jüriyi etkileyen bir diğer unsuru ise duş kanalının kanıtlanmış teknik özellikleri ve minimal tasarımı oldu. Sadece üç santimetre genişliği ve asimetrik drenaj kanalı ile farklı görünüm çeşitliliği sağlayan “CleanLine50”nin duş alanının genişliğine göre ayarlanabilmesi de sıhhi tesisat endüstrisinin önde gelen uluslararası ticaret fuarı ISH’nin Design Plus inovasyon ödülünü almasını sağladı. Saf ve çerçevesiz tasarımıyla ön plana çıkan “Sigma70” kumanda kapağı ise cam ve paslanmaz çelik gibi malzemelerin kullanımının yanı sıra estetik tasarımıyla da beğenildi.

Ayrıntılı bilgi için: www.geberit.com.tr


Geberit 
Temelleri 1874 yılında Albert Gebert tarafından atılan Geberit, 1905 yılında ahşap dış kaplamalı ilk rezervuarı çalışır hale getirerek ve 1912 yılında patentini alarak tüm dünyada faaliyet gösteren Geberit Grup, Avrupa’da sıhhi tesisat sektöründe faaliyet göstermektedir. Sıhhi tesisat ve vitrifiye alanlarında, özellikle merkez Avrupa’da hemen hemen tüm ülkelerde sektör lideri olarak varlığını devam ettiren Geberit 4 tanesi denizaşırı ülkelerde olmak üzere 26 üretim tesisine sahiptir. Genel merkezi İsviçre’de, Rapperswil-Jona’da bulunan şirket, yaklaşık 50 ülkede sayıları 12.000’i bulan çalışanıyla 2022 yılında 3,4 milyar CHF ciro elde etmiştir. Geberit hisseleri SIX Swiss Exchange’de işlem görmektedir ve 2012 yılından bu yana SMI’nın (Swiss Market Index) bir parçasıdır.