“Ytong Mimari Fikir Yarışması 2023” Dijital Kolokyumu 6 Mayıs’ta Gerçekleşti!

Dönüştürme, yeniden değerlendirme ve işlevlendirme gibi kavramlara odaklanan ve Türk Ytong tarafından düzenlenen “Ytong Mimari Fikir Yarışması 2023” Dijital Kolokyumu 6 Mayıs 2023 Cumartesi günü gerçekleşti. 

Ytong Mimari Fikir Yarışması’nın jüri üyeleri, canlı yayınlanan kolokyumda görüş ve yorumlarını izleyicilere aktardı, katılımcıların sorularını yanıtladı. 2015 yılından bu yana canlı yayında gerçekleştirilen dijital kolokyum, fikirlerin hem jüriden hem de birbirinden beslenmesi için açık bir iletişim ve tartışma ortamı sunuyor.

Ytong Akademi web sayfasından ve Türk Ytong YouTube kanalından canlı yayınlanan Dijital Kolokyum, Binat Mimarlık Medya Grubu kurucu ortaklarından Dr. Mimar Neslihan Şık‘ın moderatörlüğünde jüri üyeleri PLUG Ofis Kurucusu Y. Mimar Buşra Al, Yeditepe Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ece Ceylan Baba, FIELDS Kurucu Ortağı Y. Mimar Eren Çıracı, ODTÜ Mimarlık Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Celal Abdi Güzer, NSMH Kurucusu Mimar Nevzat Sayın, Danışman Jüri Üyeleri İTÜ İnşaat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Alper İlki, ODTÜ Şehir ve Bölge Planlama Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Osman Balaban ve Türk Ytong Genel Müdürü Tolga Öztoprak‘ın katılımıyla gerçekleşti.

Dijital Kolokyumu izlemek için Ytong Akademi veya Türk Ytong YouTube sayfaları ziyaret edilebilir.