“Gençlere Alan Açık: Resim Yarışması” için Başvurular Devam Ediyor!

İBB Kültür AŞ, genç yeteneklerin kendilerini özgür hissettikleri bir ortamda sanat pratiklerini göstermeleri ve hikâyelerini anlatmaları için “Gençlere Alan Açık: Resim Yarışması” düzenliyor. Yarışma için son başvuru tarihi 2 Haziran 2023.


“Gençlere Alan Açık: Resim Yarışması”
Yarışma

Seçici Kurul: Çelenk Bafra, Eda Kehale Argün, İnci Eviner, Osman Erden, Oya Delahaye
Son Başvuru Tarihi:
2 Haziran 2023
Başvuru Yeri: Çevrim İçi
Katılım: Sınırlı
Sergi Tarihi: 11 – 30 Temmuz 2023
Yer: Taksim Sanat, Beyoğlu / İstanbul


İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür AŞ tarafından düzenlenen “Gençlere Alan Açık” yarışmasının ilki, “Bellek ve An” temasıyla resim alanında başladı. Türkiye’deki üniversitelerin lisans, yüksek lisans, doktora öğrencileri ve/veya mezunlarının özgün çalışmalarıyla katılabilecekleri yarışmaya, 35 yaş altı katılımcılar 1’er eser ile başvurabilecek.

Çelenk Bafra, Eda Kehale Argün, İnci Eviner, Osman Erden ve Oya Delahaye’den oluşan Seçici Kurul, oylarıyla 1’inci, 2’nci ve 3’üncüyü belirleyecek. Kurul tarafından seçilen 20 eser ise 11 – 30 Temmuz tarihlerinde Taksim Sanat galerisinde sergilenerek aynı tarihlerde Radar İstanbul mobil uygulaması üzerinden halk oylamasına sunulacak. Kazanan eser sahibi, “Halk Ödülü”nü alacak. Yarışmada birinciye 50.000 TL, ikinciye 25.000 TL, üçüncüye 10.000 TL ve “Halk Ödülü” 10.000 TL verilecek.

Başvuru için: kultur.istanbul/genclerealanacik/