“7. Heritage İstanbul” için Geri Sayım Başladı!

Koruma, restorasyon, arkeoloji, müzecilik ve kütüphanecilik teknolojileri fuarı “7. Heritage İstanbul”, 3 – 5 Mayıs tarihleri arasında İstanbul Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nda gerçekleşecek.


“7. Heritage İstanbul”
Etkinlik

Tarih: 3 – 5 Mayıs 2023
Yer: İstanbul Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı, Şişli / İstanbul


Kültürel miras bilincinin artması ve bu mirasın korunması konularını kendine sosyal misyon edinen ve bu misyon doğrultusunda ürün, hizmet ve teknolojilerin geliştirilmesini hedefleyen “Heritage İstanbul”, ArtCloud Network International’ın ana sponsorluğunda düzenlenecek. Fuar; müzecilik, arkeoloji, restorasyon, kütüphanecilik sektörlerinde faaliyet gösteren ulusal ve uluslararası firmaları, konferans, söyleşi ve atölye çalışmalarında alanında uzman birçok ismi bir araya getirecek.

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı başta olmak üzere Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdürlüğü, Vakıflar Genel Müdürlüğü ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Marmara Belediyeler Birliği, İBB Kültür A.Ş. tarafından desteklenen “Heritage İstanbul”, 7. senesinde 32’ si yurt dışından olmak üzere 120’nin üzerinde katılımcıya ev sahipliği yapacak. Katılımcılar arasında, İtalya Ülke Pavilyonu ile Belçika, İsveç, Nijerya, Hollanda, Almanya, İspanya, İran ülkelerden farklı kurumlar da yer alıyor.

“Heritage İstanbul”, kültürel miras endüstrisinin müzecilik, arkeoloji, restorasyon ve kütüphanecilik alanlarında öne çıkan isimlerini 3 gün boyunca 25 konferans, 17 miras sohbeti ve 11 atölye etkinliği ile kültürel miras meraklılarını buluşturacak. Fuarda ayrıca 6 Şubat’ta meydana gelen ve 11 ili etkileyen depremler nedeniyle müzecilik ve restorasyon alanında afet önleyici koruma konularında oturumlar da fuar boyunca konusunda uzman kurum, kuruluş ve kişilerin katılımı ile gerçekleştirilecek.

7. kez düzenlenecek “Heritage İstanbul” ile ilgili açıklamalarda bulunan Heritage Projeleri Kurucusu Osman Murat Akan, “Kültür Mirası bir ülkenin geleceği aktardığı kodlarıdır, geçmişi geleceğe somut olarak aktarıldığı en önemli alanlardan biri somut ve bununla birlikte somut olmayan kültürel mirastır. Bu yıl yedinci kez yapmak için hazırlıklarını sürdürdüğümüz Heritage İstanbul, Artcloud Network International Ana Sponsorluğunda Türkiye’den ve dünyanın farklı coğrafyalarından birçok ülke, kurum ve uzmana ev sahipliği yapacak. Kültür Mirasının kalbi 3 – 5 Mayıs tarihleri arasında İstanbul’da atacak. Tüm kültürel miras meraklılarını ve halkımızı Heritage İstanbul’da görmekten mutluluk duyacağız,” dedi.

Daha fazla bilgi için: www.expoheritage.com