(Zivella)’nın “Whale” ve “Hole” Adlı Tasarımları iF Design Award’dan Ödül Aldı!

Zivella, Hole.

Tasarımcı Selami Gündüzeri imzasını taşıyan, Zivella’nın “Whale” ve “Hole” isimli tasarımları iF Design Award’ta ödüle layık görüldü.

“Whale” koltuk ve “Hole” bekleme ünitesi dünyanın her yerinden bağımsız uzmanlardan oluşan 133 üyeli jürinin beğenisini kazandı. Yarışmaya 56 ülkeden 11 bin başvuru yapıldı.

Zivella, Whale.

Alınan ödüle ilişkin olarak Zivella Yönetim Kurulu Başkanı Abdurrahman Uzun “Whale koltuk ve Hole bekleme ünitesini Ofiste Ev Rahatlığı koleksiyonumuz için Selami Gündüzeri ile tasarladık. Koleksiyonumuzun en beğenilen ürünlerinden ikisinin ödüle layık görülmesi bizi çok gururlandırdı. Çalışan bireylerin deneyimlerinden ilham alarak tasarlamaya ve her üründe kullanıcıların sağlığını ve konforunu düşünerek onların daha verimli olmalarına katkı sunmaya devam edeceğiz,” dedi.

Zivella, Whale.

Doğadan, okyanusların en büyüklerinden balinadan ilham alınarak tasarlanan “Whale”, tek kişilik koltuk ya da birden fazla kişinin oturabileceği bir kanepe olarak hayata geçirildi. Estetik tasarımı ve ergonomik yapısıyla dikkat çeken “Whale”, ofiste ev rahatlığını ya da bekleme alanlarında konforu arayanlar için sunuluyor.

Zivella, Hole.

Karadeliklerin çekim gücünden esinlenerek hazırlanan “Hole”, bekleme alanları için tasarlandı. Farklı modülleri birleştirildiğinde oluşan orta boşluk bitki alanı ya da seperatör olarak kullanılabiliyor. “Hole” ürün grubunda hem puflar hem de farklı boyutlara sahip modüller yer alıyor.

Ayrıntılı bilgi için: www.zivella.com


Zivella
Zivella’nın tasarım yolculuğu, ofisler, yeni nesil çalışma alanları ve mekânların değişen ihtiyaçlarına, yaşam odaklı çözümler sunmak amacıyla 1999 yılında başladı. İstanbul’da yer alan fabrikasında üretim yapan Zivella’nın, yurt içinde Adana, Ankara, Antalya, İstanbul, İzmir, Konya ve Rize’de, yurt dışında ise Azerbaycan ve İngiltere’de toplam dokuz mağazası bulunuyor. Belçika, Hollanda ve Lüksemburg’da temsilcilikleri bulunan Zivella, 50’ye yakın ülkeye ihracat gerçekleştiriyor. Zivella dünyaca ünlü tasarımcıları ve 200 kişilik ekibi ile tasarladığı ve ürettiği her üründe estetik, kalite ve özgün tasarım anlayışını bir üst seviyeye taşımak, var olduğu her alanda mükemmelliği yakalamak için çalışıyor.