(TEPTA Aydınlatma) Yerel Tasarımcı Koleksiyonunu Genişletiyor!

TEPTA-Yerel Tasarımcı Alanı

TEPTA Aydınlatma, 2020 yılında mağazasında yer vermeye başladığı yerel tasarımcıların ve tasarım ofislerinin aydınlatma armatürlerinden oluşan koleksiyonuna Bade Erol Studio ve Feltouch’ın akustik aydınlatmalarını ekledi.

İlham aldıkları hikayeleriyle Türkiye’den dünyaya açılan yedi yerli markadan oluşan koleksiyona eklenen Bade Erol Studio, Endüstriyel Tasarımcı Bade Erol tarafından kurulmuş İstanbul merkezli bir tasarım stüdyosu. Erol’un tasarımları daha çok sıcak cam tekniklerini kullanan çağdaş örnekler olarak ortaya çıkıyor. Tasarımı insanlarla iletişim kurabileceği üç boyutlu objelerle şekillenmeye başlayan yeni bir dil olarak gören Erol, camın yanında bakır, pirinç, doğal taşlar gibi zamansız ve sürdürülebilir malzemeler de kullanıyor. 

Geleneksel ve modern tekniklerin birleşimi kullanarak üretilen ürünlerin her biri elde, lokal ve bu konuya yıllarını vermiş zanaatkârlar tarafından Türkiye’nin farklı bölgelerinde üretiliyor. Bu parçalar İstanbul’da bir araya getirilerek ürünlerin bütünü oluşturuluyor. 

Yerli tasarımcılar koleksiyonunu zenginleştiren diğer bir yenilik ise; gelişmiş elyaf ve dokumasız tekstil teknolojisine sahip PET keçe konusunda uzmanlaşmış Feltouch markasının geliştirdiği akustik aydınlatmalar. Bu özel ürünler Ali Berkman, Ayça Akkaya Kul, Kerem Özmen ve Yiğit Özer tarafından tasarlanan, her biri malzeme ortaklığında buluşan ancak farklı tasarım dillerine sahip mimari aydınlatma armatürleri. 

Feltouch ürünlerinden Ali Berkman imzalı Ribble sarkıt ve Bowl duvar ve tavan aydınlatmasından oluşan Sparkle koleksiyonu; Bade Erol Studio’nun Mons masa lambası koleksiyonundan lambader ve masa lambasından oluşan Topos koleksiyonundan ve Studio çatısı altında Boop markasıyla sunulan masa lambalarından bir seçki, TEPTA’nın Nispetiye 1. Levent’teki mağazasında yer alan “Yerel Tasarımcılar Alanı”nda deneyimlenebiliyor. 

TEPTA-Yerel Tasarımcı Alanı

Tüm tasarımcılara ve markaların tüm ürünlerine buradan erişebilirsiniz.