EASA Commons” Katılımcı Başvuruları 2 Nisan’a Kadar Devam Ediyor!

Avrupa Mimarlık Öğrencileri Buluşması (EASA – European Architecture Students Assembly), 28 Temmuz – 13 Ağustos tarihleri arasında “Commons” (Müşterekler) teması altında Sheffield, İngiltere’de gerçekleşecek. Katılımcı başvuruları için son tarih ise 2 Nisan 2023 Pazar. 


Avrupa Mimarlık Öğrencileri Buluşması

Son Başvuru Tarihi: 2 Nisan 2023 Pazar
Başvuru: Çevrim İçi Başvuru Formu
Tarih: 28 Temmuz 2023 Cuma – 13 Ağustos 2023 Pazar
Yer: Sheffield, İngiltere ve Çevrim İçi


Avrupa ve dünyadaki mimarlık öğrencilerini ve profesyonellerini biraraya getiren kültürel ve eğitimsel değişim platformu EASA; 40 yılı aşkın süredir yeniden şekillenerek öğrencilere Avrupa’nın farklı ülkelerinde mimarlık etkinlikleri düzenleme fırsatı sunuyor. Her yıl EASA ağı içinden farklı bir ülke, o senenin temasını belirleyerek 2 hafta süren bir etkinliğe ev sahipliği yapıyor. “Commons” teması altında Sheffield bölgesinde yapılacak 2023 buluşmasıysa, EASA İngiltere ve EASA İrlanda ekiplerinin ortaklaşa ev sahipliğinde düzenlenecek.

Sheffield’da gerçekleşecek etkinlikte; şu anda kentsel dönüşümle karşı karşıya olan bu kuzey İngiltere şehri bağlamında, çağdaş müşterek biçimler oluşturma potansiyellerini keşfetmek amaçlanıyor. Atölyeler, 2023 yılı boyunca hem çevrim içi hem de yüz yüze gerçekleştirilecek ve Sheffield’da yapılacak iki haftalık ana etkinlikle sona erecek.

EASA katılımcıların yaratıcı, entelektüel ve pratik faaliyetlerle yeni bilgi ve beceriler edindiği atölyeler düzenleyerek bölgelerin ve kültürlerin keşfedilmesini teşvik ediyor. Atölyeler aracılığıyla katılımcılar, seçilen temayı ele alırken yerel bağlamla etkileşim kurma olanağı buluyor.

Yaz buluşması sırasında katılımcılar; inşaat projeleri, halka açık sanat eserleri, tartışmalar, yayınlar, performanslar, heykel ve enstalasyonlar dahil olmak üzere farklı formatlardaki yaklaşık 35 atölyeden birine dahil olabilecek.

Etkinlik başvuru formuna ve ayrıntılı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.


Çeviri: Aslı Erdem