(Saray Alüminyum)’dan Yeni Pencere Sistemi: “ST91”

Saray Alüminyum, pencerelerde estetik tasarımı ve profil yapısını minimal görünüm ile sunan “ST91” ürünüyle öne çıkıyor.

Mimarlar ve tasarımcılar ile beraber tasarlanan “ST91”, kullanıldığı alanlarda kullanıcılara konfor sunuyor. Tasarımındaki minimalist yaklaşım ile minimum profil yapısına sahip olan sistem, daha fazla gün ışığının içeri alınmasını ve kesintisiz panoramik manzara görünümünü yapılara kazandırıyor.

Ekolojik çevrenin korunumu amaçlayan ana tasarım kriterlerine bağlı olarak, yalıtım bariyerli ve EPDM fitilli yapısı ile yapıların termal performansını artıran “ST91” sürme sistemi, bu özelliği ile Ege ve Akdeniz gibi sıcaklığın yüksek olduğu bölgelerde iç mekânda ideal konfor sıcaklığın korunumunu kolaylaştırmayı ve gereksiz ısı kayıplarının önüne geçmeyi amaçlıyor. Müşteri gereksinimlerine bağlı olarak güvenlik ve güneşten korunum için kullanılan panjur sistemleri ile entegre olabilen sistem, aynı zamanda özel sineklik detayları ile kullanıcılara entegre çözüm sunuyor. 91 mm derinliğinde profil yapısı ve raylar üzerinde çalışma prensibi ile iç ve dış mekânda ekstra bir yer kaplamayarak, kullanıcılara daha fazla bir alan imkânı sunuyor.

Sistem, 24 mm’e kadar farklı kombinasyona sahip cam kullanımı, çok noktalı kilitleme özelliği ve raylar üzerinde kolayca hareket edebilen kanatları ile dikkat çekiyor. Özellikle otel gibi çok kullanılan alanlarda minimum bakım ile uzun ömürlü olmasıyla öne çıkan sistem, istenilen tüm RAL renklerinde boyanabilen profilleri ile yapıların estetik unsurları arasında yerini alıyor.

Uluslararası standartlarda üretim yapan ve iklim krizinin etkilerini en aza indirmeyi amaçlayan Avrupa Yeşil Mutabakatı’nı dikkate alarak üretimde sürdürülebilir enerji kaynaklarını kullanan Saray Alüminyum, Türkiye’de sektörün ilk EN 15804 – Sürdürülebilir Yapı Malzemeleri normu uyumlu EPD (Çevresel Ürün Beyanı) belgesine sahip şirketi olma özelliğini taşıyor.

Ayrıntılı bilgi için: saray.com