(CultureCIVIC) “Yapısal Destek Hibe Programı”nda Desteklenen Projeler Açıklandı!

CultureCIVIC: Kültür Sanat Destek Programı kapsamında, Yapısal Destek Hibe Programı”nın ikinci açık çağrı döneminde desteklenen projeler belli oldu.

Kuruluşların bağımsız olarak faaliyet gösterme kapasitesini geliştirmeyi ve faaliyetlerini sürdürmelerini amaçlayan “Yapısal Destek Hibe Programı”, hem büyükşehirler hem de bu merkezler dışında faaliyet gösteren kültür – sanat alanındaki kuruluşlara ve ilgili sivil toplum çalışmalarına kapasite artışına yönelik konularda mali destek sağlıyor.

10 Ekim – 15 Kasım 2022 tarihleri arasında gerçekleşen açık çağrıya toplam 84 başvuru yapıldı. “Yapısal Destek Hibe Programı”nın koşullarını eksiksiz sağlayan ve başvuru belgelerinin tümünü dolduran başvurular CultureCIVIC ekibi tarafından yapılan teknik değerlendirme sonrasında jüri üyelerine iletildi. Başvurular, ImpactHub Ankara Kurucu Ortağı Berivan Eliş, İstanbul Bienali Sergi Mimarı ve Proje Yönetisi Gamze Öztürk, Anadolu Kültür’den Almanya-Türkiye Ortaklık İnisiyatifi Hep Beraber Projesi Koordinatörü Beril Sönmez ve İsveç İstanbul Başkonsolosluğu Kültür İşleri Koordinatörü Aslı Yurdanur tarafından değerlendirilerek destek verilecek 8 proje belirlendi.

Desteklenen projelere buradan ulaşılabilir.